İmamoğlu: Cumhurbaşkanı benim rakibim değil, Cumhurbaşkanımdır

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransız dergisi L'Express'e konuştu. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı benim rakibim değil, Cumhurbaşkanımdır." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransız dergisi L'Express'e önemli açıklamalarda bulundu. "23 Haziran yenilgiyse güzel bir yenilgidir." açıklamasında bulunan İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı benim rakibim değildi. Kendisi parti başkanı olmaktan çok Cumhurbaşkanımızdır" dedi.

İmamoğlu'nun Fransız dergisine verdiği mülakattan öne çıkan satır başları özetle şöyle:

"16 milyon İstanbullu, tüm güç sahiplerine, milletin iradesinin hiçe sayılmaması konusunda çok önemli bir ders vermiştir. "Güç bende; her şey iki dudağımın arasında belirlenir, ben istersem yargı sürecini de kendi bildiğim gibi işletirim" anlayışının geçerli olmadığını söyledi.
Eğer 23 Haziran seçim sonuçlarını bir yenilgi olarak göreceksek, halkın sesini duymayanların kapalı kulaklarının, körleşmiş vicdanların; adalet duygusunu yitirmiş olanların milyonlar tarafından sarsılması diye nitelemeliyiz. Bu da güzel bir yenilgidir. Umarız, bu sonuçlar sadece İstanbul veya Türkiye'de değil, bütün dünyada milletin iradesine engel olmaya çalışanlara uyarı olur. Bu başarı demokrasiyi, adaleti, özgürlüğü, milli iradeyi, "beni yönetecekleri bir avuç değil, bizzat 16 milyon İstanbullu olarak ben belirlerim" diyen bir halkın kararlılığını gösterdi.

"CUMHURBAŞKANI BENİM RAKİBİM DEĞİL, CUMHURBAŞKANIMDIR"

Sayın Cumhurbaşkanı benim rakibim değildi. Benim için kendisi, bir partinin başkanı olmaktan çok, Cumhurbaşkanımızdır. Her zaman da söyledim, İstanbul'a Belediye Başkanlığı yapmış bir Cumhurbaşkanı ile çok keyifli çalışacağız. Bu sözlerim hala geçerli."
Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER