Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İlahiyat fakültesinden 'sahte profesör' açıklaması

Profesör olduğunu öne süren 'Sümeyye Akkuş' isimli Twitter kullanıcısı "Allah'ın yeryüzündeki elçisi Erdoğan'dır" mesajı paylaştı. İÜ İlahiyat Fakültesi açıklama yaptı: "Böyle bir öğretim üyemiz yok."

Twitter'da bir 'troll' hesabın yaptığı paylaşım tartışma yarattı.

Twitter'da 'Prof. Sümeyye Akkuş' adını kullanan bir kullanıcı "Allah'ın şu anda yeryüzündeki elçisi kuşkusuz ki Recep Tayyip Erdoğan'dır" mesajı paylaştı. Kısa sürede tepkiler yükselince tweeti silip yeni bir paylaşım yaptı: "Halife anlamında yazdığım bir tweet'i alp nerelere getirdiniz ama sizin derdiniz başka bunu biliyoruz ve ne yaparsanız yapın liderimizi İslam'ın halifesi yapacağız başaramayacaksınız."

Tepkilerin ardından İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Prof. Dr. Sümeyye Akkuş isim ve ünvanlı bir öğretim üyesi bulunmamaktadır.

Üniversitemizin ve fakültemizin ismi kullanılarak sahte bir hesap açılmış ve uygunsuz beyanlarda bulunulmuştur.

Konuyla ilgili gerekli hukuki işlem başlatılacak, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur." 
HABERLER