Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İktidarda toplumsal uzlaşı mı ayrılık mı

Daha önce MHP’ye sert eleştiriler getiren Yeni Akit Yazarı Sabri Balaman, bugünkü yazısında da Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden eleştirilerini sürdürdü.

Daha önce MHP’ye sert eleştiriler getiren Yeni Akit Yazarı Sabri Balaman, bugünkü yazısında da Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden eleştirilerini sürdürdü.

Cumhur İttifakı’nı desteklediğini belirten Balaman, ‘Ülkücü kardeşlerim bana kızmasın’ diyerek MHP’de dindarların dışlandığını şu sözlerle ifade etti:

MHP’nin Türk etnisitesi üzerine inşa ettiği Milliyetçi, çok görünür olmayan ama varlığı bilinen NATO-Türkçüler, İslami duyarlılık üzerine inşa edilmiş ülkücüleri hep dışladı.

Sürekli küçük bir azınlık, Türk milliyetçilerin üzerinde, üstün tutuldu. Şimdi hem kendi içinden 2 adet partinin çıkmasına engel olamamış; hem de ülkücü tabanda saygınlığı yüksek olan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyin bile duramadığı bir yönetim (baskın karakter olmasa da) ortamında, MHP’li ülkücü kardeşlerim bana niye kızıyorlar ki?

Elbette olaya Erdoğan ve AK Parti merkezli bakıyoruz. Nihayetinde bir siyasi perspektifle konuyu irdeliyoruz. Kendi tabanını bir arada tutamayan bir parti, AK Parti’yi ve Erdoğan’ı etkilemeye çalışırsa; kusura bakmayın da eleştiri konusu olur.


Haber Kaynak : İslami Analiz


Anahtar Kelimeler: İktidarda toplumsal uzlaşı ayrılık

HABERLER