Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Hükümete çağrı: Sivas kumpasının mağdurları son nefeslerini cezaevinde değil, evlerinde versin!

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Taş, Sivas olayı mağdurlarından 25 kişinin halen cezaevinde olduğunu ve gecikmeden tahliye edilmeleri gerektiğini belirtti.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Taş, Sivas olayı mağdurlarından 25 kişinin halen cezaevinde olduğunu ve gecikmeden tahliye edilmeleri gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla tahliye edilen ve yargılamalarla ömür boyu hapse mahkum edilen 26 kişiden biri olan Ahmet Turan Kılıç’ın evine dönmesinin sevindirici olduğunu belirten Ahmet Taş, diğer mağdurlar için de geç kalınmaması gerektiğini ifade etti.

Taş: “Cezaevlerinde ölmesinler”

Kılıç’ın tahliyesini buruk bir sevinçle karşıladıklarını belirten Taş; “Aynı durumda yeniden adaletli bir yargılama ile tahliye bekleyen Faruk Belkavli, M. Emin Alpsoy, Yasin Demir, Mehmet Olam, Cafer Tayyar Soykök, Ömer Faruk Gez, Şehmuz Alpsoy, Ahmet Arslan, Kenan Kale gibi diğerleri, cezaevinde yakalandıkları ağır hastalıklarla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ömürleri işlemedikleri suçlar isnat edilerek, karartılarak cezaevlerinde ölümü bekleyen 25 mahpusun tek umudu, yeniden yargılanarak ya da Cumhurbaşkanının af yetkisini kullanması ile tahliye edilerek hürriyetlerine kavuşup son nefeslerini evlerinde ailelerinin yanında vermektir. MAZLUMDER olarak 86 yaşında tahliye edilerek evine dönen Ahmet Turan Kılıç’a yani Ahmet Dede’ye geçmiş olsun diyor, geride kalan 25 Sivas olayları mağdurunun hiç zaman geçirmeden ve cezaevlerinde ölümlerine zaman bırakmadan yeniden yargılanma ve Cumhurbaşkanımızın af yetkisini kullanması ile tahliye edilerek evlerine kavuşturulmalarını, ailelerinin ve toplum vicdanının rahatlatılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER