Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


HDP’den “Mansur Yavaş inşallah demedi”ye cevap: Maşallah, maşallah…

HDP Grup Başkanı Meral Danış Beştaş, Demirtaş'ın serbest bırakılması için 'İnşallah' demediği açıklanan Mansur Yavaş’ı eleştirdi: “‘İnşallah’ demekten bile imtina ediyorsanız, maşallah size, maşallah”

Van’da bir yurttaşın, şehri gezen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Sizi çok seviyoruz başkanım. Bizi bu dertten kurtarın. Selahattin Demirtaş’ı da istiyoruz” demesine Yavaş’ın ‘inşallah’ cevabı verdiği söylenmiş, ardından bu iddia Yavaş’ın ekibi tarafından birkaç kez yalanlanmıştı.  

Dün (31 Mayıs) Meclis Genel Kurulu’nda konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bu tartışma hakkında konuştu. Siyasetin cesaret gerektirdiğini söyleyen Beştaş’ın sözleri şöyle:

“Sevgili Demirtaş, Yüksekdağ, Kavala ve daha yüzlerce siyasetçi neden cezaevinde? İktidarın rehine siyaseti nedeniyle cezaevinde. Onları orada tutan siyasete karşı çıkmadan, karşı durmadan muhalif siyaset olmaz, olamaz. Eğer ‘İnşallah’ demekten bile imtina ediyorsanız iktidarın rehine politikasının yanında yer alıyorsunuz demektir. Maşallah size, gerçekten maşallah. Bu ikircikli, ilkesiz politikayla Türkiye yol alamaz diyorum ve HDP mücadelesiyle, dik duruşuyla, demokratik güçlerin direnişiyle kesinlikle kararlılıkla yol alacaktır. ‘Verin bana yetkiyi’ veya ‘Bize katılın’ demekle de olmaz. Ortak mücadeleye katılmakla, birlikte mücadeleyi yürütmekle ancak rehine siyasetinin karşısında durulabilir.”


HABERLER