Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Goran lideri istifa etti

Goran'ın Irak Parlamentosu seçimlerinde yaşadığı başarısızlığın ardından hareketin lideri Omer Seyid Ali ve partinin yürütme kurulu istifa etti.

Değişim Hareketi’nin (Goran) Irak Parlamentosu seçimlerinde yaşadığı başarısızlığın ardından hareketin lideri Omer Seyid Ali ve partinin yürütme kurulu istifa etti.

Goran Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, yaşanan hassas sürecin sorumluluğunu üstlenen yürütme kurulunun istifa ettiği belirtildi.

Açıklamada, hareketin en kısa sürede oluşturulacak geçici yürütme kurulu tarafından yönetileceğinin kaydedildi.

Yürütme kurulu, Goran’ın en üst yönetim organını temsil ediyor.

Goran’ın seçimlerde başarısız olup yenilgi aldığının vurgulandığı açıklamada, gerekli reformların yapılacağı ve doğru adımlar atılacağı kaydedildi.

Hareketin lideri Omer Seyid Ali ile birlikte yürütme kurulu üyeleri olan Ulusal Meclis Sekreteri Kamil Kadir, Meclis Gruplarından Sorumlu Sekreter Sefin Mela Qare, İl Teşkilatları Sekreteri Aso Rahim, Örgütlenme Büroları Sekreteri Derbaz Muhammed, Halkla İlişkiler Sekreteri Dirzo Mecid ve Goran Genel Meclisi Başkanı Cemal Hacı Muhammed istifa etti.

K24’e konuşan Goran’dan bir yetkili, hareketin yerel yönetimler ve Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nden çekilip çekilmeyeceğinin henüz belli olmadığını bildirdi.

İlk olarak 25 Temmuz 2009’da Kürdistan Bölgesi seçimlerine giren Goran, Kürdistan Parlamentosu’nda 25 sandalye elde etmişti.
Anahtar Kelimeler: Goran lideri istifa

HABERLER