Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Gergerlioğlu : Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın Da Yazarları Arasında Bulunduğu Kitap 'sakıncalı' Bulundu

Ömer Faruk Gergerlioğlu, yazarları arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın da yer aldığı ifade özgürlüğüne ilgili kitabın "sakıncalı" bulunarak, Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu'na alınmadığını açıkladı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, yazarları arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın da yer aldığı ifade özgürlüğüne ilgili kitabın "sakıncalı" bulunarak, Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu'na alınmadığını açıkladı.

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımda yazarları arasında AYM Başkanı Zühtü Arslan, Fikret Başkaya, hukukçular Fikret İlkiz ile Kerem Altıparmak ve gözaltına alınan  Ayhan Bilgen'in de bulunduğu "İfade Özgürlüğü İlkeler ve Türkiye" isimli kitabın cezaevine alınmadığını duyurdu.

Paylaşımında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nü etiketleyen Gergerlioğlu, "Şu skandala bakar mısınız? Cezaevleri derebeylik mi? Bandrollü, aralarında AYM başkanı Zühtü Arslan'ın da yazarı olduğu bir kitap bu Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu sakıncalı diyerek bu kitabı vermemiş..!  @abdulhamitgul ne diyorsun? @ctekurumsal @adalet_bakanlik" ifadelerini kullandı.

 


Haber Kaynak : Her Taraf


HABERLER