Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Gelecek Partisi Selçuk Özdağ'ın saldırıya uğradığı yerde basın açıklaması yaptı

Özdağ'ın saldırıya uğradığı yerde açıklama yapan Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Özkaya Hayran, "Bu tepkisizlik, çeteler ve mafyalara güç verdiği gibi vatandaşı da tedirgin etmektedir." dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ,Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldılar tepkiler devam ediyor. Gelecek Partisi il başkanları yapılan saldırıları kınayarak başta Selçuk Özdağ, olmak üzere saldırıya uğrayanlara destek açıklaması yaptı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, geçtiğimiz Cuma günü silahlı, sopalı kişilerin saldırısına uğramış ve başına 15 dikiş atılmıştı. 

Gelecek Partisi il başkanları olaya tepki göstererek, bazı siyasi parti liderlerinin saldırıya tepkisiz kaldığı bu sessizliğin saldırıyı onama anlamına geldiği ifade edildi.

 
İl başkanları adına açıklamayı Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Özkaya Hayran, "Dikkat çeken ve bize kaygı veren bir başka durum ise bazı siyasi parti liderlerinin bu alçak saldırıyı görmemesidir. Hoş görü ve onay anlamı taşıyan bu tepkisizlik, çeteler ve mafyalara güç verdiği gibi vatandaşı da tedirgin etmektedir." diye konuştu

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer veridi:

Ülkemiz, tarihi boyunca gördüğü en baskıcı dönemlerinden birini yaşamaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yetkilerin tek bir noktada toplanması, toplumumuzda baskı ve tehdit iklimi oluşturmuştur. 

Bunun sonucu olarak, şu an yönetimde bulunanların, basın mensupları ve muhalefet partilerinin üyeleri ile ilgili tehditkar sözleri, durumdan vazife çıkaranları şiddete yöneltmektedir.

Nitekim, 15 Ocak 2021 tarihinde Ankara’daki evinden çıkan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selçuk Özdağ, silahlı-sopalı saldırıya uğramıştır. Bu organize saldırı, aynı gün aynı saat dilimlerinde gazeteciler Sayın Afşin Hatipoğlu ve Sayın Orhan Uğuroğlu’na da gerçekleştirilmiştir.

Saldırganların yakalanması bizler için sevindirici bir haberdir. Bu menfur saldırıyı gerçekleştiren saldırganların yakalanmasında kolluk kuvvetlerimize ve hukukun işlemesi konusunda adalet mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz.

Ancak, pandemi döneminde; sağlık ve ekonomik zorluklarla mücadele ettiğimiz şu günlerde, birilerinin çıkıp kışkırtıcı söylemler ve tehditlerle, davaya müdahil olan savcıyı bile etki altında bırakma teşebbüsleri kabul edilemez. Bu hareketler demokrasi ve güven ihtiyacımızı artırmakta, ülkemize ve insanımıza zarar verdiği gibi, bizleri de derin üzüntüye ve endişeye sevk etmektedir!

Dikkat çeken ve bize kaygı veren bir başka durum ise bazı siyasi parti liderlerinin bu alçak saldırıyı görmemesidir. Hoş görü ve onay anlamı taşıyan bu tepkisizlik, çeteler ve mafyalara güç verdiği gibi vatandaşı da tedirgin etmektedir.

Devamı >>>
HABERLER