Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Furkan Vakfı Başkanı Kuytul: Adana'daki polisler MHP'nin kontrolündeydi

Furkan Vakfı üyelerine yönelik polis saldırısı hakkında konuşan Alparslan Kuytul, "Olayı tamamen MHP üstlendi. Polislerin zaten tamamen MHP'nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok" ifadelerini kullandı.

Adana'da Furkan Vakfı üyelerinin eylemine yönelik polis saldırısı hakkında konuşan vakıf başkanı Alparslan Kuytul, "Polislerin zaten tamamen MHP'nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok. Zaten bize saldıran polislerin hepsinin bıyığından da MHP'li oldukları belliydi" dedi. "Nevşin Mengü Soruyor" programına katılan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Furkan Vakfı'nın polisi provoke ettiği iddialarına ilişkin "(İçişleri Bakanı) Süleyman Soylu, açık ifade edeyim, açıkça yalan söylüyor" diye konuştu. "Yıllardan beri bize boyun eğdirmek istiyorlar. Boyun eğdiremedikleri için çıldırdılar ve bunu yaptılar" diyen Kuytul, "Yoksa biz hiçbir zaman polisi provoke etmedik, hiçbir zaman tahrik etmedik. Böyle insanlar değiliz" ifadelerini kullandı.

Hiçbir zaman devlet içinde ya da dışında bir tarikat ya da cemaatten böyle bir saldırıyla karşılaşmadığını söyleyen Kuytul, şöyle devam etti: "Bu son hadisede, hepiniz gördünüz. Olayı tamamen MHP üstlendi. Polislerin zaten tamamen MHP'nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok. Zaten bize saldıran polislerin hepsinin bıyığından da MHP'li oldukları belliydi. Özel bir ekibi kurmuşlar, hepsi aynı görüşte ve çok doldurmuşlar gencecik çevik kuvvet polislerini. Bizim hakkımızda iftiralar atarak o genç polisleri oraya getirip bize saldırttılar."

'AK PARTİ ARTIK GÜCÜNÜ KAYBETTİ'

Kuytul "Baştan beri biz bu işin içerisinde kendine devlet diyenlerin olduğunu biliyoruz ve Türkiye'de gücün kimlerin elinde olduğu da bellidir. AKP'nin de artık gücünü kaybettiği belli" dedi. "Türkiye'de devletin ne olduğunu kimse bilmiyor. Bu devlet politikasını kimler tayin ediyor, kendilerini ortaya koysunlar" diyen Kuytul, "Cumhurbaşkanı'nı devlet olarak görmüyorlar, hükümeti devlet olarak görmüyorlar. Bu yapılanların hepsini devletin yaptığını söylüyorlar" ifadelerini kullandı. Kuytul, 2018 yılında tutuklandıktan kısa süre sonra Mahir Ünal'ın "Alparslan Kuytul'a hükümet değil devlet müdahale etti" dediğini belirtti. Kuytul "Bu devletin kim olduğunu onlar açıklasın" diye konuştu.

Polisin hükümete değil devlete bağlı olduğu yönünde kamuoyunda açıklamalar olduğuna dikkat çeken Kuytul, "Bizim bildiğimiz polis İçişleri Bakanlığı'na bağlıdır. İçişleri Bakanlığı da hükümetin bir üyesidir ve Cumhurbaşkanlığı'nın emrindedir, Cumhurbaşkanlığı'na bağlıdır. Ama demek ki durum öyle değil" ifadelerini kullandı. Kuytul şeriat isteyip istemedikleri sorusuna verdiği yanıtta İslam Medeniyeti'ni istediklerini, bunun İslam'ın kanunlarının yanı sıra insani ve ahlaki değerlerini de kapsadığını söyledi.

Kamuoyunda Gülen yapılanması ile ilişkili olduğu iddialar hakkında da Kuytul "Şu anki hükümet, Cumhurbaşkanı bile zamanında onlarla birlikteydi. Ben hiçbir zaman onlarla birlikte olmadım. Ben 1998'de onları çok şiddetle eleştirmiş birisiyim. Allah'ın tokadını yiyeceksiniz, yaptıklarınız yanınıza kalmayacak demiş birisiyim. 2000'li yıllarda da buna benzer konuşmalarım var" diye konuştu. Kuytul, "Zaten 15 Temmuz'da da darbeyi lanetlemiş birisiyim. Onlar beni zaten hiç sevmezlerdi. Ben onlara yapılan zulmü, haksızlığı dillendirdiğim için böyle iftira atıyorlar" dedi. "Bana dört örgütü yamamaya çalıştılar, böyle bir insan var mı dünyada? Hem FETÖ hem PKK hem DEAŞ hem El Kaide böyle bir insan var mı dünyada?" ifadelerini kullanan Kuytul, bu örgütlerle hiçbir ilişkisinin olmadığını belirtti

 

Kaynak: Gazete Duvar


HABERLER