FATİH PORTAKAL’DAN CYMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A: SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

ABD ziyareti öncesi basın toplantısında soru soran FOX TV muhabirine "FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın yayın politikanızı değiştirİn" diye cevap veren Erdoğan'a Fatih Portakal tepki gösterdi.

Geçtiğimiz cumartesi günü ABD ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası iddialarıyla ilgili kendisine soru soran FOX TV muhabirine sert tepki göstermiş ve "FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun.Önce yayın politikasını bir kez FOX'un değiştirmesi lazım." demişti.

FATİH PORTAKAL, ERDOĞAN'A TEPKİ GÖSTERDİ

Erdoğan sözlerine günler sonra FOX Ana Haber Spikeri Fatih Portakal'dan cevap geldi. Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FOX TV tepkisine canlı yayından tepki gösterdi.

FATİH PORTAKAL: İKTİDARLARI RAHATSIZ EDEN BİR YAYIN YAPIYORUZ

Portakal, dün akşam FOX Ana Haber bülteninde Erdoğan'ın sözlerine, "Biz iktidarları rahatsız eden bir yayın yapıyoruz. Çünkü doğru haberleri veriyoruz. Biz gazeteciyiz, işimiz soru sormak. Ve soru sormaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı da yalan haber yapıyorsunuz demiş, hayır biz yalan haber yapmıyoruz. Doğru haber yapıyoruz." ifadeleriyle cevap verdi. 

ERDOĞAN, FOX TV İÇİN NE DEMİŞTİ? 

Erdoğan şunları söylemişti:"FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mıdır satılmamış mıdır bunu ortaya çıkarması lazım. Bütün belediyelerde işçiler kapıya konuyor. Ne oldu? Bunlarla ilgili FOX bir haber yapıyor mu? FOX, işçi emekçi arkadaşlarımızın yanında duruyor mu? Önce yayın politikasını bir kez FOX'un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu'na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor."

Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER