Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Fatih Erbakan’a soruldu: Ak Parti’den teklif gelirse kabul eder misiniz?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Haber Global ekranlarında yayınlanan Jülide Ateş'le 40 programına konuk oldu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Haber Global ekranlarında yayınlanan Jülide Ateş'le 40 programına konuk oldu. Saadet Partisi'nden ayrılarak yeni parti kuran Erbakan'ın oğluna soruldu: "AK Parti'den teklif gelirse gider misiniz?"

"Uzlaşabilirsek bir ittifak yapılabilir"

Fatih Erbakan'ın sorulan soruya cevabı şöyle: "Bizim AK Parti'ye gidip katılmamız yerine milli görüşün hedeflerini gerçekleştirebilecek bir anlayışta buluşabilirsek. Bizim kırmızı çizgilerimize uygun, yeniden büyük Türkiye, yaşanabilir bir Türkiye hedefine uygun birtakım ortak müştereklerde bulunabilirsek bir ittifak yapılabilir. Bir hükümet ortaklığı olabilir"

''İstanbul Sözleşmesi'ne neden karşısınız?''

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri olan İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili düşüncelerini dile getiren Erbakan, "İstanbul Sözleşmesi dayanmış olduğu paradigma nedeniyle sıkıntılı bir sözleşmedir. Nedir o paradigma? Toplumsal cinsiyet paradigması. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin en yaygın olduğu ülkeler İskandinav ülkeleri. Avrupa'da kadına en yüksek şiddet oranı Danimarka, Finlandiya ve İsveç'te gerçekleşiyor. Uluslararası Af Örgütü'nün araştırması. Dünyada en çok tecavüz 50 bin tecavüzle Finlandiya'da gerçekleşiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği tecavüzü, şiddeti engellese orada engellerdi."


Haber Kaynak : Her Taraf


HABERLER