Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Facebook’a reklam boykotu..

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, sahte haber ve dezenformasyonla yeterli mücadele gerçekleştirmediği gerekçesi ile Facebook ve Instagram reklamlarını kesme kararı aldı.

Aşamalı olarak önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki reklamları durduran şirket, ardından dünya genelinde tüm reklamları askıya aldı. Microsoft Pazarlama Sorumlusu Chris Caposella, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, her iki platformla da reklamların devam etmesi için gereken koşullar konusunda görüşmeler yapmaya devam ettiklerini söyledi ve ekledi: “Reklamların devam etmesi atılacak pozitif adımlara bağlı ancak şimdilik Ağustos sonuna kadar bu kararımız sürecek.”

‘Stop Hate for Profit’ (Kar için nefrete hayır) kampanyası kapsamında atılan bu adımlar ilk kez George Floyd olayı sonrası ABD Başkanı Donald Trump’ın Minneapolis protestolarını körükleyen Facebook paylaşımlarına müdahale edilmemesi sonrası başlamış özellikle Facebook’a yönelik olarak boykot çağrısı yapılmıştı.

Bu süre içerisinde Unilever, Verizon, Coca-Cola ve Starbucks gibi dev şirketlerin de dahil olduğu çok sayıda reklam veren bu boykota katıldığını duyurmuştu.

Kaynak: Euronews
Anahtar Kelimeler: Facebook’ reklam boykotu..

HABERLER