Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan'ın, Süleyman Soylu planı! 'Uygun zaman' bekleniyor

T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, AK Parti kulislerinden yansıyan Süleyman Soylu ile ilgili bilgilere bugünkü köşesinde yer verdi.

Sedat Peker'in iddiaları sonrası gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz bugünkü yazısında, "AKP kulislerinden sızan bilgiler de Soylu'nun bakanlıktaki günlerinin sayılı olduğunu gösteriyor. Anlaşılan o ki Soylu'nun gönderilmesi için artık sadece "uygun zaman" bekleniyor" ifadelerini kullandı.

Mehmet Yılmaz'ın "Nasıl güveneceğiz?" başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Sedat Peker'in açıklamalarıyla birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun pozisyonunun sarsıntıya uğradığını düşündüren ilk gelişme, kaymakam adaylarının Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretine çağrılmamış olmasıydı.

Erdoğan'ın kaymakam adayları ile çektirdiği fotoğraf karesinde Soylu yoktu ve bu durum o güne kadar görülmüş bir uygulama değildi.

Bu tür ziyaretlerde her zaman ilgili bakan da hazır bulunur. Tolga Şardan'ın T24''e 11 Haziran tarihli yazısı, Saray'dan verilen bu ilginç mesaja dikkat çekiyordu.

DW'den Alican Uludağ da Soylu'nun 1 Temmuz'da Saray'da yapılan bir toplantıya daha çağrılmadığına dikkat çekti.

Toplantı, kadına karşı şiddetin önlenmesiyle ilgiliydi, Adalet ve Aile bakanlarının çağrıldığı toplantıya, İçişleri Bakanı'nın çağrılmamış olması çok manidar.

Soylu'nun başında bulunduğu bakanlık, kadına karşı şiddetle mücadelede en etkin bakanlıklardan birisi ve başındaki bakan toplantıya çağrılmıyor!

AKP kulislerinden sızan bilgiler de Soylu'nun bakanlıktaki günlerinin sayılı olduğunu gösteriyor.

Anlaşılan o ki Soylu'nun gönderilmesi için artık sadece "uygun zaman" bekleniyor.

13 Nisan 2020 günü verdiği istifa Erdoğan tarafından kabul edilmemişti.

İstifasını açıklamasından sonra yaşananlar, Soylu'nun koltuk vaadiyle geldiği AKP'de kendisine bir taban yaratabildiğini de gösteriyordu.

O vakit Erdoğan'ın bu çıkışı cezasız bırakmayacağını yazmıştım. (Saray'daki iktidar oyununun kazananı kaybedeni. – 24 Nisan 2020)

Süleyman Soylu, istifa olayının ardından uzun süre ön plana çıkmamış, sonra haziran başında Hadi Özışık'ın YouTube kanalında boy göstermişti.

O televizyon söyleşisinde şöyle diyordu:

"Dün bize gitme diyenler, yarın hizmetlerim için teşekkür edebilir!"

Öyle görünüyor ki uygun bir zaman geldiğinde Soylu'nun kehaneti doğru çıkacak!"
HABERLER