Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan'ın eski metin yazarı savcı karşısına çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski konuşma metni yazarı ve eski AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, ifadeye çağırıldı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Ünal, “Hayatımda 2 kez savcılığa ifadeye çağrıldım: İlki 28 Şubat’ta ‘MGK’ya hakaret’ iddiasıyla; ikincisi de bugün, Pelikan’ın alt düzey bir elemanı olsa gerek, Süheyl Söğüt isimli bir şahsın şikâyetiyle… En güçlü döneminde Fetullah’ın açtırdığı davalarda bile savcı görmemiştim!” ifadelerini kullandı.

Ünal geçmişte yaptığı açıklamalarda kamuoyunda ‘Pelikan’ olarak bilinen yapılanmanın tehlikesine işaret ederek, “Pelikan yeni FETÖ’dür” demişti.

Ünal, Pelikan ile ilgili 18 Aralık 2020’de yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer vermişti:

“Adını anmaya değmez bir müfterinin iftirasına kısa cevabımdır: Pelikan Örgütü ile mücadeleye 2016 yılı başında milletvekili iken başladım; listeye yeniden girmemeyi açıkça göze alarak, aşağılık itibar suikastleri altında bu tehlikeye ısrarla ve inatla dikkat çektim, çekiyorum.

“Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür.

“Erdoğan ve AK Parti’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir. Pelikan yeni FETÖ’dür.”
HABERLER