Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan’dan vatandaşa: Ekmek yoksa keyif çayı iç

Malatya’da çay dağıtan Erdoğan, servisçi olduğunu belirten ve "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen vatandaşa, "Bu bana çok abartılı geldi. Keyif çayı bu. Bu çayı iç” diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 7. Olağan İl Kongresi için gittiği Malatya’da vatandaşlara otobüsünden çay dağıttı. Burada halkla sohbet de eden Erdoğan’ın bir vatandaşın şikâyetine verdiği cevap gündem oldu.

Erdoğan’ın çay dağıttığı sırada servisçi esnafı olduğunu belirten vatandaş, “Pandemiden dolayı Sayın Cumhurbaşkanım büyük bir mağduriyetimiz var. 350 bin servişçi esnafımız Malatya’da sizden müjdeler bekliyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Ne müjdesi? Ben müjdeyi verdim zaten” diye karşılık verdi.

“BU ÇOK ABARTILI GELDİ BANA”

Esnaf, “İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz” diye sözlerine devam etti. Erdoğan, “Bu biraz bana abartılı geldi. Çok abartılı geldi bana” dedi.

Derdini anlatmaya devam eden Esnaf, “Sayın Cumhurbaşkanımız bütün ödemelerimiz devam ediyor, işlerimiz düştü” diye sürdürdü.

“KEYİF ÇAYI BU, İÇ”

Erdoğan, “Çok abartı… Düştü ifadene tamam, eyvallah. Ama eve ekmek götüremiyoruz dediğin zaman…” diyerek konuşmasını noktaladı.

Esnaf, “Servisçi gerçekten perişan. Gerçekten zor durumdayız” ifadelerini kullandı. Erdoğan ise “Keyif çayı bu. Bu çayı iç” diyerek çay dağıttı. 

GÖRÜNTÜLERİ AĞBABA PAYLAŞTI

Görüntüleri Twitter hesabı üzerinden paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “1789 Fransa’sından 2020 Türkiye’sine…. ‘Ekmek bulamıyorsan pasta ye’ diyen Marie Antoinette’den ‘Ekmek bulamıyorsan keyif çayı iç’ diyen Erdoğan’a” ifadelerini kullandı. 

 


Haber Kaynak : Serbestiyet


Anahtar Kelimeler: Erdoğan’ vatandaşa: Ekmek yoksa keyif

HABERLER