Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan'dan o iddialara cevap: Türkiye'ye saman ithalatçısı demek cahilliktir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası açılışında konuştu. Erdoğan, konuşmasında Türkiye'nin salgın döneminde ihracat rekoru kırdığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası açılış töreninde konuştu. Erdoğan, devletin fabrikaya olan desteğinden bahsederek Türkiye'nin salgın döneminde ihracat rekoru kırdığını ifade etti ve "Muhalefetin iddialarının aksine Türkiye, ihracat rekoru kıran bir ülkedir. Bu ülkeye domates ithalatçısı, saman ithalatçısı demek hakarettir. Cahilliktir. Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaya adım adım ilerliyor" yorumunu yaptı.

'YERLİ YABANCI AYIRMADAN ÜRETEN HERKESE SAHİP ÇIKIYORUZ'

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Hükümet olarak yerli yabancı ayırmadan bu topraklarda üreten herkese sahip çıkıyoruz. Kipaş'ın bu yatırımını da destekliyoruz. Altyapı ve çalışan da dahil olmak üzere pek çok destek sağlıyoruz. Firma sahibinden beklentim, ikinci etabın da bir an önce yapılmasıdır.

'KAĞIT SEKTÖRÜNE DESTEĞİMİZİ ARTIRIYORUZ'

Kağıt, tarih boyunca pek çok medeniyetin kurulup gelişmesinde rol oynamıştır. Ekonomik olarak da büyük bir değerdir. Ülkemizde kağıt üretim sektöründe 80 bin vatandaşımız istihdam ediliyor, sektörün katma değeri 20 milyar lirayı aşıyor. Kağıt endüstrisinin ülkemiz için önemine binaen, desteğimizi artırıyoruz.

'TÜRKİYE'YE SAMAN İTHALATÇISI DEMEK HAKARETTİR, CAHİLLİKTİR'

Ülkemizin salgına rağmen 225 milyar dolarlık ihracatla rekor kırmasının nedeni bizim desteklerimizdir. Muhalefetin iddialarının aksine Türkiye, ihracat rekoru kıran bir ülkedir. Bu ülkeye domates ithalatçısı, saman ithalatçısı demek hakarettir. Cahilliktir. Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaya adım adım ilerliyor. Çalışacağız, üreteceğiz."
HABERLER