Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan'dan fazla alan var: İşte çift maaşlı bürokratların listesi

Türkiye'de derinleşen ekonomik kriz, vatandaşın canını yakmaya devam ederken devletten birden fazla maaş alan bürokratların olduğuna dair skandallara yenileri eklenmeye devam ediyor.

Ekonomik krizin daha da derinleşmeye başladığı bugünlerde AKP'li bürokratların iki, üç hatta daha fazla maaş aldıklarına dair haberler gündemde tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Milyonlarca işsiz ve çaresizin yanında asgari ücretli çalışanlarının olduğu Türkiye'de bürokratların birden çok maaş alması ülke içindeki sosyal adaletin çöktüğünü gözler önüne sererken söz konusu bazı bürokratların bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha fazla maaş aldıkları ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, devletten birden çok maaş alan bürokratları isim isim açıkladı.

Konuya dair açıklama yapan Yavuzyılmaz, “Büyük bölümü AKP'li aday ya da eski vekil. İnsanlar aç ama yandaşlar maaş zengini. Böyle bir düzen olur mu ?'' dedi.

Yavuzyılmaz'ın açıklamasıyla birden fazla maaş aldığı ortaya çıkan 14 bürokratın isimleri şu şekilde:Advertisement

"Nadir ALPASLAN: Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve bu görevinden 27 bin 717 TL alıyor. Kuveyt Türk Bank Yönetim Kurulu üyeliği ve kâr payı ile birlikte aylık geliri 176 bin TL'ye yükseliyor.

Burhan ERSOY: Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve aylık maaşı 176 bin TL.

Şakir Ercan GÜL: Maliye Bakan Yardımcısı, aynı zamanda Sun Express Yönetim Kurulu Üyesi ve Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak 3 maaş alıyor ve toplam aylık geliri 81 bin 005 TL.

Hüseyin AYDIN: Eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Turkcell Yönetim Kurulu üyeliği ile Ziraat Katılım Yönetim Kurulu Başkanlığından ücret alıyor. Eski Türkiye Varlık Fonu Üyesi ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Aydın, buralardan ise maaş almadığını açıkladı. Aylık geliri 74 bin TL.

Salim Arda ERMUT: Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü. Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi. Ermut'un iki görevinden aylık geliri 66 bin 917 TL.

Erdal ERDEM: Kardemir Yönetim Kurulu ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyesi. Karçel Yönetim Kurulu Başkanı da olan Erdem, buradan ücret almıyor. Aylık toplam ücreti 62 bin 403 TL.

Ömer Fatih SAYAN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı. Sayan buradan da ücret artı 6 maaş ikramiye alıyor. Aylık geliri 61 bin 766 TL.

Selim DURSUN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı… Aylık geliri Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği ile 61 bin 766 TL'ye ulaşıyor.

Enver İSKURT: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi. Buradan aldığı ücret ve ikramiyelerle maaşı 61 bin 766 TL'ye çıkıyor."
HABERLER