ERDOĞAN’DAN AK PARTİ’YE DİYARBAKIR ANNELERİ TALİMATI: SULANDIRMAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatına Diyarbakır anneleriyle ilgili talimat verdi. Erdoğan "Anneleri, gerçekten derdi olan ziyaret etsin. Sulandırmayın, her şey kendiliğinden gelişsin." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Diyarbakır annelerinin HDP önünde yaptığı eylem ile ilgili talimat verdi.

Diyarbakır'da haftalardır HDP binası önünde nöbet tutan annelerin eylemi ile ilgili olarak önceki gün yapılan MYK ve MKYK toplantılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilata "Diyarbakır annelerini derdi olanlar ziyaret etsin. Eylemi AK Parti organize ediyormuş gibi yansıtılmak isteniyor. Bu eylem sulandırılmasın" uyarısında bulundu.

"EYLEMİ SULANDIRMAYIN, HER ŞEY KENDİLİĞİNDEN GELİŞSİN"

Edinilen bilgiye göre, bazı parti kurmayları ve milletvekillerinin Diyarbakır'a giderek annelere destek vermek istediklerini söylemeleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Diyarbakır annelerini gerçekten derdi olan insanlar ziyaret etsin. Suni gidişler olmasın. Bu ziyaretleri AK Parti organize ediyormuş gibi yansıtılmak isteniyor. Bu eylemin sulandırılmasına müsaade etmeyin. Her şey kendiliğinden gelişsin" dedi.

"GENÇLER ARTIK ÖLMESİN"

PKK'nın operasyonel gücünün ciddi manada azaldığı belirtilen toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğulu MKYK üyelerinden terörle mücadelede sahada daha etkin olmalarını, mahalle mahalle gençlerle bir araya gelerek süreci doğru anlatmalarını istediği ve gençlerin artık ölmemesi gerektiğini söylediği öğrenildi.

Kaynak: MedyaHABERLER