Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Erdoğan’a ‘MHP’den vazgeç’ çağrısına MHP’den tepki gecikmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Akit gazetesi yazarı Sabri Balaman’a yanıt verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Akit gazetesi yazarı Sabri Balaman’a yanıt verdi.

Akit yazarı Balaman dünkü yazısında “Cumhur İttifakının psikolojik olarak bittiğini” ifade ederken, MHP’ye sert sözlerle yüklenmişti. Balaman ayrıca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın reformlarının önündeki engelin de MHP ve partinin lideri Devlet Bahçeli olduğunu öne sürmüştü.

ODA TV’nin haberine göre; MHP açıklamasında Sabri Balaman’ın yazısı için, “Milliyetçi Hareket Partisinden bahsederken kullandığı nitelemelerle de partimizi hedef alan mezkûr yazı; başından sonuna dek kokuşmuş bir zihniyetin, çok gerilerde kalmış ve yırtılıp çöpe atılmış denemelerin canlandırılması temennisinden başka bir şey değildir” ifadeleri kullanıldı.

Sabri Balaman için, “2015 yılında, bebek katili Öcalan’ın ‘Kürt Ulusal Hareketi’nin lideri’ olarak görüldüğü, eyalet sisteminin, ana dilde eğitim hakkının talep edildiği, temiz Türk Devleti’ni özür dilemeye davet eden rezil bir raporu hazırlayan komisyonun başkanlığını da yapan Balaman’ın nasıl bir Türkiye hayal ettiğini bu rapordaki korkunç manzara göstermektedir. Sarı torba içinde görmeye tahammül edebileceğimiz teröristlerin karşımıza muhatap olarak çıkacağı bir Türkiye düşleyenler, hayal âleminde yaşamaktadır” denilen açıklamada, “Bir süredir yazdığı yazılarda Ak Parti teşkilatlarına açıkça savaş ilan eden Balaman, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden Şark kurnazlığı yapmanın peşindedir. Bu şahsın niyetinin ne olduğu, kimlere uşaklık yaptığı yakın zamanda ortaya çıkacaktır” dendi.
HABERLER