Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


ERDOĞAN: RÜZGAR GÜLÜ GİBİ ESİNTİYE GÖRE YÖN DEĞİŞTİREN BİR SİYASİ ANLAYIŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi´nde konuştu. Erdoğan, isim vermeden bazı siyasi isimlere göndermede bulunarak, "Rüzgar gülü gibi esintiye göre yön değiştiren, eğilip bükülen bir siyasi anlayış popülizmin b

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi öncesi kapı önünde bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, CHP´den İYİ parti´ye geçen 15 vekille ilgili eleştiride bulundu, "Siz Çanakkale´deki 15´ler değilsiniz. Onları da lekelediniz. Size oy veren bu milletin iradesini hiçe saydınız. Sizin şahsiyetiniz olgunlaşmamış. Sözde partinin koltuklarına bile oturamadınız. Ekranları başında bizi izleyen tüm CHP´ye gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. 24 Haziran´da bunları sandığa gömmeye var mısınız diyorum" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın kongre öncesi konuşmasından satırbaşları: 

Tam bir kırılma noktasındayız zira Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile artık bir dönüm noktasına gelmiştir ve bu dönüm noktası Türkiye´nin ileri atılım noktası olacaktır.

Afrin´de etkisiz hale getirilen terörist 4 bin 500´e doğru ilerliyor. Kuzey Irak´ta 300´e aşkın terörist etkisiz hale getirildi.Mehmetçik aldığı ilhamla yolunda kararlı ilerliyor.

Gençler bu heyecanınızı 24 Haziran´a kadar devam ettirmenizi istiyorum.

Benim sizlerle bugün özellikle bir iki hususu müzakere etmem lazım. Malum Özbekistan´a hareket ediyoruz. İki gün Özbekistan´dayız. Oradan da Güney Kore´ye geçeceğiz. Perşembe günü de inşallah ülkemize döneceğiz. Ben sizin bu heyecanınızı 24 Haziran´a kadar devam ettirmenizi istiyorum. Lise son sınıftaki arkadaşlarınızdan üniversitedeki arkadaşlarınıza kadar özellikle kucaklaşacaksınız. Herkese bildiklerinizi anlatacaksınız.

Cumhurbaşkanı, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Kongresi´nde konuştu.

Erdoğan´ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Gençler, şimdi Rabia´mızda neler var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet? Tek millette ne var? 81 milyon var. Bizde ayrım yok. Neden? Rabbim öyle emrediyor da ondan. İkincisi tek bayrak. Şu bayrağımızı görüyorsunuz değil mi? Üç tek vatan... Evet 780 bin km kareyle biz tek vatana sahibiz. Biz 780 bin km2´ye nerden geldik, biliyorsunuz değil mi? 15 milyon km2´den buralara geldik, şimdi bu PKK şimdi bu FETÖ bölmek istediler, Bölemeyeceksiniz, böldürmedik, böldürmeyeceğiz. İşte ne yaptık; Cudi´de F-16 olduk, Gabar´da F-16 olduk, yeri geldi SİHA olduk ve bunlarla tepelerine tepelerine indik ve sevgili gençler, buradaki kararlılığımızı koruyacağız, çünkü biz bu ülkede şunu bilin 81 milyona aşığız. Bizde ayrım yok, biz bu milletin dertlisiyiz, inşallah gelecek daha iyi olacak.

´HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ´

Dört tek devlet, Türkiye´den başka devletimiz yok başka devlet arayanlar gitsinler, isterlerse biletlerini de alırız. Bir olacağız, İri olacağız, Diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, bizi yıkabilirler mi 24 Haziran´da sandıklarını coşturacağız. Beraber çalışıp ve neticesini de alacağız inşallah, ve hepinizi rabbime emanet ediyorum, selamlarınızı da Özbekistan´a götürüyorum.

Kimi henüz 16-17 yaşlarında körpe bir fidanken şahadete yürüyen 15 Temmuz´un genç yiğitlerine, aslanlarına selam gönderiyorum. Abdullah Tayyip Olçok´u, Mahir Ayabak´ı, Mutlu Cankılıç, Uğut Kadir Işık´a, Özgür Mustafa Karasakal´ı rahmetle yad ediyorum. Rabbim öyle buyuruyor, ´Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz.´ Ve vatanımızı böldürmedik, böldürmeyeceğiz. Kararlılıkla yürüyeceğiz. O güzel kelimeleriyle şair ne diyor? ´Vurulan ömrünün ilk baharında, kanından çiçekler açar yanında, cümle şehitlerin omuzlarında, bir sabah gelecek kardan aydınlık.´

Evet, aydınlık geleceğimiz için canlarını feda eden terörle mücadele şehitlerimize, tüm kahramanlarımıza mevladan rahmet diliyorum. Bu ülke asırlardır ölümü öldüren o yiğitler sayesinde ayaktadır. Bu millet şehitleriyle, onları baş tacı eden bir millettir. Rabbim şehitlerin mekanlarını cennet eylesin.

İsrail zulmüne, devlet terörüne boyun eğmeyen Filistin´in direniş abidesi gençlerimizi selamlıyorum. Türkiyeli genç kardeşlerinin yüreklerinin onlarla birlikte attığını ifade ediyorum. Çatışma, açlık ve yoksulluktan kaçarken Akdeniz´in azgın dalgalarında sevdikleriyle kucak kucağa can veren umut yolcusu gençleri selamlıyorum."

´RÜZGAR GÜLÜ GİBİ BİR SİYASİ ANLAYIŞ POPÜLİZM BATAKLIĞINA MAHKUMDUR´

Biliyorsunuz ecdadımız şöyle derdi: ´Önce refik, sonra tarik.´ Yani bana sizler gibi gençlerle yol yürüme şerefi bahşettiği için Rabbim´e binlerce kez hamd ediyorum. Siyaset özünde millete hizmet yarışıdır. Siyasetçinin varoluş gayesi de ülkeye millete ve elbette oyunu aldığı seçmene en güzel en kaliteli şekilde hizmet etmektir. Siyaset ilkelerle, prensiplerle belli değerlerle yapılan, yapılması gereken bir iştir. Ahlakı ilkesi olmayan siyasetin ne ülkeye ne de millete faydası olur.

Rüzgar gülü gibi esintiye göre yön değiştiren, eğilip bükülen bir siyasi anlayış popülizmin bataklığında debelenmeye mahkumdur. Türk siyasi hayatı bu açıdan gerçekten ibret verici hadiselerle doludur. Bir tarafta asil devlet adamları, bir tarafta da kırk takla atan şahsiyet fukaraları vardır.

Milletin iradesini canı pahasına koruyan kahramanlar olduğu gibi, tankları görünce sıvışıp kaçan korkaklar da vardır. Türk siyasetinde ülkenin bekası için kurşun yağmuru altında kenetlenenler olduğu gibi, ülke düşmanlarına yancılık yapmayı siyaset zanneden muhterislere de rastlanır.

SİYASETE İRTİFA KAYBETTİRENLER...´

Bu ülkenin siyasi geçmişi bir bakıma erdemli siyaset yapanlar ile ahlaksız, ilkesiz siyasetçilerin mücadele sahası olmuştur. Farklı partiler ve politik karakterler üzerinde bu iki anlayış daima birbiriyle mücadele etmiştir. Menderes´in bir sabah vakti dar ağacında sonlanan hayatı bu kavganın tarihidir. Rahmetli Erbakan, merhum Türkeş, merhum Yazıcıoğlu gibi siyasetçilerin tamamı millete sevdası dolayısıyla muhterislerin hedefi olmuştur.

Türkiye´de erdemli, ilkeli siyasetin öncelikli muarızı politikayı ikmal kapısı olarak gören kifayetsizlerdir. Bu ülkede siyasete irtifa kaybettirenler, çıkarları için haysiyetlerini dahi tezgaha koyan muhterislerdir.

´CHP´NİN AÇTIĞI KİRLİ MİLLETVEKİLİ TEZGAHI O ZAMAN VARDI, YİNE VAR´

Bugün Türkiye´nin ana muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP bu kötü örneğin temsilcisi olmayı kimseye bırakmamıştır. 27 Mayıs´ta iktidara giden yolu darbecileri kışkırtmakta gören CHP, 1978´de iktidar kapısını kirli pazarlıklar neticesinde transfer edilen 11 milletvekili ile açabilmiştir. Siyasi ahlaksızlıklar üzerinde kurulan iktidarın ömrü çok kısa olmuştur. Kaos, kargaşa bitmemiş, ülke darbe ortamına sürüklenmiştir. 12 Eylül böyle geldi. Ve kısa sürede iktidar uğruna CHP´nin açtığı kirli milletvekili tezgahı o zaman vardı. Şimdi yine var. Geleneği kirli olanın, geleceği de pirüpak olmaz.

Üzerinden 40 sene geçmesine rağmen eski alışkanlıklarından kurtulamadığını gördük. Bugün de CHP siyaseti bir kabzımal pazarlığına dönüştürdü. CHP milletin emanet verdiği iradeleri, pazara çıkardığı milletvekilleriyle gençlere kötü örnek oluyor. Ey 15 milletvekili yahu siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz be. Ey 15 milletvekili, bak karıştırma ha? Siz Çanakkale´deki 15´ler değilsiniz. Siz iradesini satanlardansınız. Onları da lekelediniz.

 
HABERLER