Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


DP'li Enginyurt özür diledi

Gazeteci Latif Şimşek televizyon programında kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, özür dileyerek "Dikkat, özen ve itidal dışı" davrandığını söyledi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi Latif Şimşek'e fiziki saldırıda bulundu.

Latif Şimşek Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan koruma olduğu iddia edilen kişi tutuklandı.

Enginyurt, konuya ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Enginyurt, 'ağır tahtik edici beyan, iftira, ima ve suçlamalar' karşısında 'dikkat, özen ve itidal dışı' davrandığını söyledi.

Enginyurt, sosyal medya hesabından "Kamuoyuna beyanımdır" yazarak paylaştığı açıklamasında özetle şunları söyledi:

"Bu itibarla, gösterdiğim sert tepkiden dolayı verilen reklam arasında meydana gelen ve hiçbir şekilde onaylamadığım olaylar, şahsımı ve Demokrat Parti camiasını ve kamuoyunu rahatsız etmişti. Bu vesile ile ifade etmek isterim ki, siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatam olmuştur. Ayrıca kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmak için şahsımla illiyet bağı kurdurulmaya çalışılan ne resmi ne de gayriresmi bir korumam bulunmamaktadır. Bu istenmeyen görüntüler sebebiyle, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili olarak, Türk Milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın camiasından özür diliyorum."

 

DP Genel başkan yardımcısı ve milletvekili Cemal Enginyurt'un açıkmakası;


Anahtar Kelimeler: ' Enginyurt diledi

HABERLER