Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


DEVA Parti'li Mustafa Yeneroğlu:

Beyaz Toros'ları yargılayacağız diye çıkılan yola, siyah Transporterlar'la devam ediliyor

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün “Türkiye: Zorla Kaybetme Vakaları ve İşkence” raporunu değerlendirdi.

DEVA Parti'li Mustafa Yeneroğlu: Beyaz Toros'ları yargılayacağız

diye çıkılan yola, siyah Transporterlar'la devam ediliyor

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün “Türkiye: Zorla Kaybetme Vakaları ve İşkence” raporunu değerlendirdi. Türkiye'nin hukuk devleti ve insan haklarından giderek uzaklaştığını belirten Yeneroğlu, devletin bu vakaları engelleme ve iddiaları etkili soruşturma yükümlülüğü altında olduğunu vurguladı. Yeneroğlu, "Ne yazık ki Beyaz Torosları yargılayacağız diye çıkılan yola, bugün Siyah Transporterlarla devam ediliyor. Değişen sadece araçların modernleştirilmesi oldu!" dedi.

Raporda yer verilen Yusuf Bilge Tunç ve Gökhan Türkmen başta olmak üzere diğer kayıp ve işkence iddiaları hakkında acilen soruşturma yapılması gerektiğini belirten Yeneroğlu, "Türkiye’de birkaç yıldır gündemde olan ve etkin olarak soruşturulmayan bu suçlamalar maalesef göstermektedir ki, devlet sorumluların ortaya çıkması için değil, ortaya çıkmaması için mücadele vermektedir" dedi.

 


Haber Kaynak : İslami Analiz


Anahtar Kelimeler: Parti' Mustafa Yeneroğlu: