Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Davutoğlu'ndan AK Parti'ye faiz tepkisi! Ahlâkınız varsa açıklayın

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, "Faizi düşüreceğiz diye yola çıkanlar ha bire faiz artırıp duruyorlar. Madem faiz düşünce enflasyon düşüyordu ne diye ha bire faiz artırıp duruyorsunuz?" diye sordu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Adıyaman 1'nci Olağan Kongresi'nde AK Parti iktidarını eleştirdi. Davutoğlu, "Faizi düşüreceğiz diye yola çıkanlar ha bire faiz artırıp duruyorlar. Daha ne kadar artıracaksınız faizleri sebep olduğunuz ekonomik yıkımı ortadan kaldırmak için? Madem faiz düşünce enflasyon düşüyordu ne diye ha bire faiz artırıp duruyorsunuz? Bu palavralarının hesabını verecek bir Allah’ın kulu var mı bu koalisyon iktidarında? Evet, çıkıp dürüstçe biz batırdık, biz ekonominin e’sinden bile anlamıyoruz diyecek misiniz? En azından bu milletten bir özür dilemeyecek misiniz?" dedi. 

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun kongre konuşmasında ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulundu. Türkiye'nin dertlerinin her geçen gün arttığının altını çizen Davutoğlu, "Ülkeyi yönetmekten aciz, sorunları çözmekten aciz, iktidarda kalmaktan başka hiçbir derdi olmayan bir koalisyon iktidarı var. Ekonomimiz gözümüzün önünde çok ağır bir krizin içinden geçiyor ama bu koalisyon iktidarı krizin varlığını bile kabul etmiyor. Erdoğan bırakın krizi, ekonomimizin şahlandığını söylüyor. Allah aşkına, sizler şaha kalkmış bir ekonomiyi hissediyor musunuz? Kıymetli AK Partili, MHP’li kardeşlerim sizler zirvede bir ekonomi hissediyor musunuz?" diye sordu.

BU TABLOYA BAKIN ERDOĞAN'A HAK VERMEMEK ELDE DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ekonomi üzerinden yüklenen Davutoğlu, şunları söyledi: 

"Ekonomimiz biliyorsunuz PİK yapmış durumda. Sayın Erdoğan öyle söylüyor. Ekonomimiz zirvelerdeymiş. Doğru söylüyor. Enflasyon son 20 yılın zirvesinde, işsizlik son 20 yılın zirvesinde, faizler son 20 yılın zirvesinde, ekonomik küçülme son 20 yılın zirvesinde, bütçe açığı son 20 yılın zirvesinde, borç son 20 yılın zirvesinde, dolar son 20 yılın zirvesinde. Bu tabloya bakınca Sayın Erdoğan’a hak vermemek elde değil. Haklılar, kendi ifadeleriyle ekonomi gerçekten şaha kalkmış, ekonomimiz gerçekten zirvelere ulaşmış durumda. Ekonomi bakanının ifadesiyle çağ atlıyoruz. Nasıl atlamayalım. Enflasyon, faiz ve işsizlik yüzde 15’e koşuyor. Geniş işsizlik yüzde 30’a ulaşmış. Çalışabilecek nüfusumuzun yarısı bile çalışamıyor. Her üç gencimizden birisi işsiz. Dolar 8’e, Euro 9 TL’ye ulaşmış. Daha nasıl çağ atlayacağız? Yıllarca faiz düşerse enflasyon düşer palavrasını tekrarlayıp durdular. Aklı başında bütün iktisatçılar uyardı. Bu zırvanın bizi götüreceği yer tam bir felaket dedi herkes. Ne oldu? Bütün döviz kaynaklarımızı heba ettiler. Satıp durdular. Sonra da gidip duvara toslattılar ekonomiyi. Şimdi de bütün dünyada faizler sıfırlanmışken bizde faizler çift haneli hale geldi. Ne demişti Sayın Erdoğan yetkiyi verin, faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz. Evet gördük.Tam bir felaket.

Sonuçta işte geçen hafta gördünüz, faizi düşüreceğiz diye yola çıkanlar ha bire faiz artırıp duruyorlar. Daha ne kadar artıracaksınız faizleri sebep olduğunuz ekonomik yıkımı ortadan kaldırmak için? Madem faiz düşünce enflasyon düşüyordu ne diye ha bire faiz artırıp duruyorsunuz? Bu palavralarının hesabını verecek bir Allah’ın kulu var mı bu koalisyon iktidarında?

ÇIKIP BİZ EKONOMİNİN E'SİNDEN ANLAMIYORUZ DİYECEK MİSİNİZ?

Çıkıp dürüstçe biz batırdık, biz ekonominin e’sinden bile anlamıyoruz diyecek misiniz? En azından bu milletten bir özür dilemeyecek misiniz? Geçen haftaki faiz kararının ekonomik anlamı bir tarafa, bu kararın asıl anlamı sadece ama sadece şudur: Biz ciddi hiçbir iş yapmayı beceremiyoruz, biz ekonominin nasıl yönetileceğini bilmiyoruz, bizim bu işler için ne ehliyetimiz ne liyakatimiz ne de ciddiyetimiz var. Biz sadece hamaset yaparız, aklı başında herkesi hain ilan ederiz, milletin zekasına hakaret ederek devam eder gideriz. Ne üç çeyrek altın bile etmeyen asgari ücret umurlarında ne de milyonlarca işsiz. Ne evine ekmek götürmekte zorlanan milyonlar umurlarında ne de ay sonunu getiremeyenler. Ne ürününün karşılığını alamayan çiftçiler umurlarında ne de kirasını ödeyemeyen esnaf."

MİLLETİN DÜNYASINDA İŞSİZLİK VAR

Milletin dünyasında işsizlik var, zamlar var, pahalılık var, haksızlıklar var, emeğin yok sayılması var. Ekmek derdi ve adalet derdi var. İktidar dünyasında işsizlik yok. Hatta bir kişiye üç-dört maaş var. İktidar dünyasında zam ve pahalılık yok. Yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında. İsraf ve lüks içinde ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. İktidar dünyasında hak arama, adalet gözetme derdi yok. Onlar ne derse ne isterse adalet de hukuk da o oluyor.

İKTİDAR AİLESİNDE KEYİFLER YERİNDE

İktidarla vatandaşın birleştiği tek yer kaldı kardeşlerim. İktidar da ailesinin derdine düşmüş durumda vatandaş da. İktidar ailesinde keyifler yerinde, adeta cennette yaşıyorlar. Milletin ailesinde ise alın teriyle süren bir mücadele var. İktidardakiler ailelerini nasıl daha zengin ederim derdinde, millet ailesinin karnını nasıl doyuracağının derdinde.

Devamı >>>
HABERLER