YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Davutoğlu: ‘Emevi Camii’nde Cuma namazı kılacağız’ diye bir şey demedim; Cumhurbaşkanı söyledi

Davutoğlu, "Ben ‘Emevi Camii’nde Cuma namazı kılacağız’ diye bir şey demedim. Bunu sayın Cumhurbaşkanı söyledi." dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KRT TV’de konuştu. “Emevi Camii’nde Cuma namazı kılacağız.” açıklaması hakkında konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

“Suriye konusunda bütün suçlamalar 4 yıldır bana yapılıyor, tek taraflı bir algı oluşturuldu. Ben ‘Emevi Camii’nde Cuma namazı kılacağız’ diye bir şey demedim. Bunu sayın Cumhurbaşkanı söyledi. Pelikan çetesinin algı operasyonu. Suriye konusunda tek yetkili ben olsaydım durum buraya gelmezdi. Suriye ile iyi olduğumuz o dönemi inşa eden şahsen bendim, kusura bakmasın kimse.

Pelikan denilen çete bana saldırdığında herkes sustu. Şimdi kabine içine sıçradılar. Pelikancılara bakın, hepsi kripto FETÖ’cülerdir, dışarıyla bağlantısı olanlardır. Pelikancı çetecilerden biri, 2016 Eylül ayında Katar’da Akın İpek ile görüştüğüm iddia edildi. Ben o ay yurt dışına çıkmadım. Avukatıma söyledim, gereğini yapacak.

Ben babamın projesiyim; bir helal lokma yiyeceksin, iki bu millet için çalışacaksın. FETÖ, ben Dışişleri Bakanıyken odamı dinledi. Hiç şüpheniz olmasın bizim yüzümüzden telaşlanıyorlar. Telaşlanmasalar, medyayı bize yasak yapmazlar. Ana medyada 4 aydır bir kez haberimiz yapılmadı. Bizim il başkanımız olmak isteyen, üye olmak isteyenlere baskı yapıyorlar. ‘Senin kızın, çocuğun şurada, sen bu işi yapıyorsun’ diyerek üstü kapalı tehdit ediyorlar. Bunları yapanlar, bana Başbakanım diyen insanlar. Biliyorlar, bizi bu millet bağrına basar.”

Haber Kaynak : Ocak Medya