Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Davutoğlu canlı yayında 17-25'i anlattı! Zafer Çağlayan tehdit etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV'de Çalar Saat programında 17-25 Aralık soruşturması sürecinde Zafer Çağlayan'ın durumunun farklı olduğunu söyleyerek, tehdit ettiğini söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün katıldığı FOX Çalar Saat programında 17-25 Aralık soruşturmasında yaşanan gelişmelerle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Davutoğlu, Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın “Bu konular konuşulursa çok farklı isimler de devreye girer gibi üstü örtülü tehdit ettiler” dediğini anlattı.

17-25 Aralık operasyonunda dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında cezai kovuşturma yapılabilmesi için fezleke hazırlanmıştı. O dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu o isimlerin Yüce Divan’a gitmelerini istemişti. Davutoğlu, Bakan Çağlayan’ın kendisine yönelik üstü kapalı tehdidini anlattı.

 

ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN DOSYASI VE SUÇLAMASI FARKLI

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“Bakanlarımız çıksın madem masum olduklarını düşünüyorlar. Desinler ki yüce divana gitmeye hazırız. Her şeyi sorabilirsiniz. Gerektiğinde yolsuzluklara karşı ve FETÖ operasyonlarına karşı net tavrımız var. Ertesi gün 4 bakanı çağırdım. Ben sizi suçlamam ama ben hukukçu değilim dedim. Doğru olan komisyona gitmeden sizin yüce divana gitmeniz. Orada da söyledim. Erdoğan Bayraktar’ın dosyası ve suçlaması farklı.

Bir bakan arkadaş söz aldı, hepsi kendilerini savundular. Bu konular konuşulursa çok farklı isimler de devreye girer gibi üstü örtülü tehdit ettiler. Ortaya ne saçılırsa saçılsın bu konuda taviz vermem dedim.”

'ÇAĞLAYAN, ERDOĞAN'DAN TALİMAT ALARAK YAPTIM DEDİ'

İsmail Küçükkaya’nın bunu söyleyen bakan hangisiydi sorusuna cevap veren Davutoğlu, “Zafer Çağlayan beydi”cevabını verdi.

Ahmet Davutoğlu, şöyle devam etti:

“17 Aralık günü bu arkadaşların hepsini aradım. Deliller gayrı meşru yollarla toplandığı için hukuken yok sayabilecekti. Eğer bir rüşvet aldıysanız yanıma yaklaşamazsınız dedim. Erdoğan Bayraktar benim durumum farklı dedi. Kişiye özel imar düzenlemesi nedeniyle görevi kötüye kullanma.

O da bunları Erdoğan’dan talimatla yaptığını açıklamıştı. 20 Aralık günü ön görüşmeyi yaptım. 21 Aralık Pazar günü 4’ünü çağırdım. Geceye kadar görüştük. Siz kendi iradenizle AYM’ye giderseniz doğru olur dedik. Giderseniz ve aklanırsanız bu konu kapanır dedim. Ama gitmezseniz torunlarınıza kadar bu mesele gider dedim.”
HABERLER