Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "İttifaklar değişir mi?" sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İttifaklar değişebilir mi?" sorusuna "Bu ittifakı zenginleştirebilirsek 2023'e çok daha güçlü olarak girebiliriz" diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, "İttifaklar değişebilir mi?" sorusuna "Bir defa ittifakların zenginleşmesi, fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Bu ittifakı zenginleştirebilirsek 2023'e çok daha güçlü olarak girebiliriz" diye cevap verdi.

"2023'e giderken ittifakların zenginleşebileceği konuşuluyor. Özellikle son günlerde İyi Parti'den CHP'ye eleştiriler gündeme geldi. İttifaklar değişebilir mi?" sorusuna cevap veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bir defa ittifakların zenginleşmesi, fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Temennimiz o dur ki Cumhur İttifakı olarak bizim inancımız pazara kadar değil mezara kadardır. Ama bu ittifakı çok daha da zenginleştirebilirsek 2023'e çok daha güçlü olarak girebiliriz. Kapımız açık. Adı Millet İttifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli."

Erdoğan, bir gazetecinin "AK Parti'nin İstişare ve Değerlendirme Toplantısında 'Refah Partisi' ifadeniz olmuştu." sözleri üzerine şunları söyledi:

"Biz akşam Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeleri ve Kabine üyeleri olarak eşlerimizle birlikte yemek yedik. O yemekte geçmişten günümüze hatıralarımız anlatıldı. Ben de Refah Partisi'nde ne gibi görevler yaptığımızı, oradaki hatıralarımı dile getirdim. Orada zihinsel tasarruf diyebileceğimiz bir kayıt oldu, o kayıt orada gündeme geldi."

Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER