Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN FLAŞ EYT YORUMU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da katıldığı açılış programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Topkapı kampüsünde düzenlenen, Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu sosyal güvenlik merkezleri toplu açılış töreninde konuştu.

"İSKANDİNAV ÜLKELERİ BU SİSTEMLE BATTI"

Erdoğan gündemle ilgili birçok konuya değindi. En dikkat çekici açıklama ise kamuoyunun merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tutturmuşlar EYT, İskandinav ülkeleri bu sistemle battı. Milletimizin zararına olan bir şeye yok. Seçim kaybetsek de yokum. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler." diyerek EYT tartışmalarına son noktayı koydu.

 "ENFLASYON DA TEK HANELİ RAKAMA İNECEK"

Erdoğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bay Kemal IMF kapısını CHP zihniyeti açtı, biz değil. Daha önce yüzde 8,4 seviyesine kadar düşürdüğümüz işsizlik oranı, geçtiğimiz yılın ağustos ayında maruz kaldığımız kur, enflasyon, faiz saldırısının ardından yüzde 14'e kadar çıktı. Bu oranın özellikle eylül verisinin de belli olmasıyla birlikte yeniden düşmeye başlamasını bekliyoruz. Görünen o ki, bu yıl turist sayısı 50 milyonu aşacak. Türkiye artık önemli bir destinasyon oldu dünyada. Faiz, yüzde 40'a doğru gitmişti. Yeni Merkez Bankası Başkanımızla beraber şu anda faiz oranı yüzde 13,5'a kadar indi, daha da inecek. Enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de."

"HİZMETLERİN KALİTESİ YÜKSELDİ"
Sosyal güvenlik kurumunun hizmet kalitesinin yükseldiğini söyleyen Erdoğan, "Verilen hizmetlerin hem yelpazesi genişlediği hem kalitesi yükseldiği halde sosyal güvenlik kurumumuzun gelirlerinin giderlerini karşılama oranı yüzde 71,5'ten yüzde 89,4'e çıktı." ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : Doğru Haber


Anahtar Kelimeler: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’ YORUMU!

HABERLER