Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


CHP'den Bolu Belediye Başkanı'na tepki: Parti politikalarımız ile taban tabana zıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancılara yönelik sözlerine üzerine yazılı açıklama yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu'da yabancı uyruklu kişilerin faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik tartışmalar ile ilgili açıklama yaptı.

"Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır" vurgusu yapan Torun, şunları kaydetti:

"CHP'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesinin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz.

"GERÇEK BEKA SORUNU OLAN..."

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek, Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir."

Torun, CHP'nin tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul edemeyeceğinin altını çizdi.

NE OLMUŞTU?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancı uyruklu kişilere bazı yaptırımlar getirilmesi gerektiğini savunarak "Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız. Bu misafirlik çok uzadı. Gitsinler istiyoruz. Benim askerim Suriye'de şehit düşüyor. Burada jöleli adamlar milletin karısına kızına bakıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Özcan'ın, 31 Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediye Başkanı seçilmesinin ardından "Yabancı uyruklu kişilere yardımı kesin" talimatı vermesi de tartışmalara yol açmıştı.


HABERLER