CHP’DEN AHMET DAVUTOĞLU’NUN İSTİFASINA DAİR YORUM: ÇÖKÜŞÜ GÖRDÜ

Ak Parti'de ihracı istenen ve dün düzenlediği basın toplantısıyla partiden istifa eden Ahmet Davutoğlu'nun kararını CHP, "Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü." ifadesiyle değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kayseri'nin İncesu ilçesinde katıldığı 26'ncı İncesu Kültür ve Üzüm Festivali'de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partiden istifasını değerlendirdi. Kaya, "Acaba parti mi kuracaklar, onu bilmiyoruz. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Ahmet Davutoğlu'nun partiden istifa ettiğini duyurduğu basın toplantısıyla ilgili açıklama yaptı.

AHMET DAVUTOĞLU, BU ÇÖKÜŞÜ GÖRDÜ

Kaya şunları söyledi: 

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nden sadece Ahmet Davutoğlu istifa etmedi. Hemen her ilde insanlar istifa ediyor. Belli ki sorunlar çözülememiştir. Bizim insanımız bir partiye körü körüne bağlanmaz. Çözüm varsa devam eder, çözüm yoksa terk eder. Biz siyasetçilerin bir kez daha ders alması gerekiyor. Toplumun derdine derman olmaya bakacağız. Kendi çizdiğimiz sınırlar içinde kalmayacağız. Acaba parti mi kuracaklar, onu bilmiyoruz. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü."

Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER