Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


CHP mescid kapattı! Vatandaşlar mağdur

AK Parti döneminde İstanbul Gülhane Parkı'na yapılan mescidin kapısına CHP'li İBB tarafından kilit vuruldu. Mağdur vatandaşlar CHP'ye tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisi adına helallik dilemekten bahsederken CHP hiçbir koşulda değişmeyeceğini kanıtlamaya devam ediyor. Geçmişinde olduğu gibi cami ve mescid düşmanlığı nükseden CHP’nin bu yönde bir icraatı daha ortaya çıktı. CHP’li İBB, yıllardır açık olan Gülhane mescidine yer değişimi ve onarım bahanesiyle kilit vurdu.

Namaza düşmanlığınız niye?

İçinde İBB’ye ait bir kafe ile İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi yer alan Gülhane Parkı’nı gezerken namazı kaçırmak istemeyen vatandaşlar için Gülhane’ye AK Partili İBB tarafından mescid yaptırılmıştı. Gülhane giriş kapısının karşısındaki tarihi cami restorasyondan ötürü kapalı olduğundan namaza Sultanahmet’e ya da Sirkeci’deki camiye gitmek zorunda kalan vatandaşlar mağduriyet yaşıyor. Vatandaşlar, sosyal medyada CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu etiketleyerek; “Gülhane Parkı’ndaki mescid neden kaldırıldı? Secdeden bu kadar mı korkuyorsunuz?” mesajı ile tepkilerini dile getirdi.

tw_78b875c41ef63b8330dfc8564ca95be1.JPG

Mescidin kapısına kepenk vurmuşlar

Namaz kılmak isteyen vatandaşların, Gülhane Parkı’ndaki mescidin akıbetine ilişkin sorularına kapıdaki güvenlik görevlileri, mescidin onarımda olduğu cevabını veriyor. Görevliler, İbadethanenin Gülhane Parkı’nın Sarayburnu çıkış kapısına yakın bir yere yerleştirildiğini fakat henüz faaliyette olmadığını, kapısının kilitli olduğunu söyledi. 

Bahsedilen yerde mescit ve tuvalet atıl bir şekilde yan yana dururken mescidin erkek ve kadın kapısındaki kepenklerin sıkı sıkıya kapalı olduğu görüldü.

Bahçe duvarı dibinde kullanıma kapalı halde çürümeye terk edilen mescidin daha önce faaliyette olduğu yerde ibadethaneden geriye yalnızca mescid tabelası kaldı.

m_83562fb3fe967d672fed999c74a9a334.jpeg
Anahtar Kelimeler: mescid kapattı! Vatandaşlar mağdur

HABERLER