Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın açıkladığı verilere göre saat 22.20'de Bitlis'in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremle ilgili açıklama yapan Bakan Soylu, 'hasara yönelik ihbar yok' dedi.

Bitlis, peş peşe depremlerle sarsıldı. 7 Ağustos 2020 Cuma günü akşam saat 22.20'de başlayan depremler kısa aralıklarla devam etti. AFAD, gelişmelerin takip edildiğini açıkladı.

Bitlis'te 22.20'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremden 4 dakika sonra bu kez 22.24'te bu kez 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada "Bitlis'in Hizan ilçesinde saat 22.20'de 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

Bitlis'in Hizan ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem Van'ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 22.20'de merkez üssü Hizan'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Van'ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi. Vatandaşlar kendini sokağa attı.

BAKAN SOYLU: HASARA YÖNELİK İHBAR YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis'te meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından şu açıklamada bulundu:

Bitlis'in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.


Haber Kaynak : Karar Haber


Anahtar Kelimeler: Bitlis' büyüklüğünde deprem

HABERLER