Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Beyrut'taki patlamada 'saldırı veya sabotaj' ihtimali de araştırılacak

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun, patlamanın "ihmalden ya da bir füze, bomba ya da diğer tür saldırıdan" kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun, başkent Beyrut’ta salı günü meydana gelen patlamanın “ihmalden ya da bir füze, bomba ya da diğer tür saldırıdan” kaynaklanmış olabileceğini, soruşturmada “dış müdahale” ihtimalinin de soruşturulduğunu söyledi.

Aoun düzenlediği basın toplantısında, bölgede bir uçak ya da füze görülüp görülmediğini belirlemek üzere Fransa’dan uydu fotoğraflarını istediklerini belirtti.

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump generallerinin kendisine Beyrut’taki patlamanın muhtemelen bir saldırı olduğunu söylediklerini kaydetmişti. Ancak uzmanlar şu ana kadar genel olarak kazara patlama ihtimali üzerinde duruyordu.

‘SİSTEM GÖZDEN GEÇİRİLECEK’

Lübnan Cumhurbaşkanı patlamayla ilgili olarak uluslararası bir soruşturma komisyonu kurulması çağrısını ise reddetti.

Aoun basın toplantısında Lübnan’ın “felce uğrayan” siyasi sisteminin de gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti ve bu felaketle ilişkisi bulunan bakan ve eski bakanlar da dahil tüm kamu görevlilerine dava açılacağını, kimsenin bundan muaf olmayacağını da ekledi.

Patlama sonucunda en az 154 kişi öldü, 5 bin kadarı da yaralandı. 20 liman görevlisi de soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Kaynak: gazeteduvar.com.tr
HABERLER