Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Beyrut'ta patlamanın etkilediği bölgelerde yağma ve hırsızlık başladı

Lübnan'da salı günü Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlama sonucu en çok hasar gören bölgelerde hırsızlık ve yağma şüphesiyle 12 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

 Lübnan’da salı günü Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada hasar gören bölgelerde hırsızlık ve yağma olaylarının başladığı bildirildi.

Lübnan Emniyeti Genel Müdürlüğü İç Güvenlik Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Beyrut Limanı’nda yaşanan şiddetli patlamanın ardından en çok hasar gören bölgelere 500’den fazla güvenlik unsuru konuşlandırıldığı belirtildi.

Söz konusu emniyet unsurlarının güvenliği sağlama ve özel mülkleri korumakla görevlendirildiğine işaret edilen açıklamada, güvenlik görevlilerinin gerçekleştirdiği devriyelerde şu ana kadar hırsızlık ve yağma şüphesiyle 12 kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, vatandaşlara şüpheli gördükleri şahısları emniyete bildirme konusunda tereddüt etmemeleri çağrısında bulunuldu.

ÖLÜ SAYISI 154’E YÜKSELDİ

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 154’e yükseldi. Olayda yaralı sayısının 5 bini bulduğunu söyleyen Lübnan Sağlık Bakanı Hasan, “Özellikle cam parçalarının neden olduğu ciddi yaraları bulunan ve ameliyat edilmesi gereken durumu ağır 120 yaralımız var” dedi.

Beyrut Valisi Mervan Abbud Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamanın yol açtığı zararın 10 ila 15 milyar doları aşabileceğini belirtmişti.


Haber Kaynak : Gazete Duvar


HABERLER