Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Bahçeli'den muhalefete sert tepki: Askıda ekmek vardır ama sokakta hayır yoktur

MHP lideri Devlet Bahçeli,partisinin başlattığı 'Askıda Ekmek' kampanyasına yönelik tepkilere cevap verirken muhalefete,"Meğer ekmeğe düşman kesilmişler de haberimiz olmamış. Askıda ekmek vardır ama size sokakta hayır yoktur" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşurken eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Bahçeli, "Değerli dava arkadaşım Prof. Dr. Osman Durmuş'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Üzüntümüz büyüktür Türk milleti ve ülkücü hareket en önemli isimlerinden birini kaybetmiştir" derken bu esnada Bahçeli'nin sesinin titrediği ve gözlerinin dolduğu görüldü.

Partisinin başlattığı 'Askıda Ekmek' kampanyasına yönelik tepkilere sert sözlerle yüklenen Bahçeli, "Meğer ekmeğe düşman kesilmişler de haberimiz olmamış. Askıda ekmek vardır ama size sokakta hayır yoktur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Prof. Dr. Osman Durmuş'u kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Osman Durmuş, inanmış bir ülkücü, çalışkan bir hekim, başarılı bir siyasetçi, ahlaklı bir insan, kısacası adam gibi adamdı. 57. Cumhuriyet Hükümeti'nde Sağlık Bakanı olarak görev almış, gayreti, tecrübesi ile taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamıştır. Osman Durmuş'a rahmetler niyaz ediyorum, ailesine, sevenlerine, camiasına sabır ve metanet diliyorum."

"DENEMEK İSTEYEN VARSA BUYURSUN, DENESİN"

"Cumhuriyet Türk milletinin bağımsızlık onurudur.  Cumhuriyet milli mücadelenin taçlanmış, milli gönüllerde taht kurmuş halidir. Şehit ve gazilerimizin bedelini çok ağır ödediği kahramanlık beratıdır. Türkiye Cumhuriyeti yıkılmayacaktır. Hesap hatası yapanlar dökülen kanları unutmasınlar. Bizim verecek toprağımız yoktur, çizilecek sınırımız yoktur, bölünecek milletimiz yoktur. Yerli ve yabancı husumet cephesine dünyayı dar edecek imanımız vardır. Her işgal girişimini defedecek inanmış yüreğimiz vardır. Denemek isteyen varsa, buyursun, denesin. Millet sevdalıları sonuna kadar buradadır."

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ CUMHUR İTTİFAKI'NIN DEVAMI"

"Öncelikli stratejik hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kök salarak olgunlaşmasıdır. Parlamenter sistem amaçlayanların ne hallere düştükleri ortadadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne abuk subuk eleştiri getirenlerin iddiaları çürüktür. Bu emeli taşıyanlar önce kendilerine çekidüzen vermelidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hastalık tedavi edilmiştir. Kriz severlerin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları normaldir. Bu tip siyaset anlayışlarının gıdası cepheleşmedir. Türk milleti, kimin kime hangi yalan ve ayak oyununu fısıldadığını açıkça görmekte, notlarını sandıkta değerlendirmek üzere almaktadır. Milletimizin istediği kaos ve kriz değil, rehaf, zenginleşme, büyüme, birlik ve beraberliktir. Cumhur İttifakı vatan ve millet sevdası ile yedi düvele direnmektedir. Gerekirse Türkiye Komünist Partisi'ne bile geçeriz diyen siyaset fukaralarının aslında kimlerle vakit geçirdiği bizim tarafımızdan çok nettir."

Devamı >>>
HABERLER