Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Bahçeli ‘anlayana’ nasihat verdi: “Bülbül güle, karga çöplüğe götürür”

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik itham, hakaret ve eleştirileri zihinlerde tazeliğini koruyan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’na yönelik ağır ithamlar ve nasihatlerde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefete art arda attığı tweetlerde tepki göstererek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yönelik ağır ithamlarda bulundu.

Amed denmesini kabullenemeyen Bahçeli, Türk sentezli söylemlerini yineledi. Kürt ve Kürtçe ile olan problemini aşamayan Bahçeli’nin hedefinde Davutoğlu’nun Doğu ve Güney Doğu Anadolu gezilerinde söyledikleri vardı.

Bahçeli Davutoğlu için: “Bak serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul’u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye’de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye’yi geçemez, bunu da unutma.” diye yazdı.

Bir zamanlar iki ayrı dünyanın partileri olan siyasi oluşum ve figürler, bugün iktidar kalabilmek ya da iktidarı indirmek için bir araya gelebilecek kadar çapsızlaşarak siyaset yaptıklarını iddia edebiliyorlar.

Siyasette doğruluk ve güven temel eksen kabul edilirken Machiavelli gibi sırf ihtirasları, arzuları ve çıkarları ne ise o şekilde davranmak adeta genel kabul haline geldi. Siyasilerin kullandıkları dil de görülen bu durumun topluma nasıl yansıdığı ise merak ediliyor.

Celaleddin Rumi’den alıntılar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “CHP yönetimi, köksüzlüğün bataklığına saplanmıştır. Hz.Mevlana ne güzel de söylemiş: “Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür.” CHP çöptedir, nitekim kılavuzları, ortakları, dostları insanlığın yüz karalarıdır.”

“Son sözüm de serok Ahmet’e. Hz.Mevlana; “kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.” Serokun diline vuranlar yozlaşmış ve yosun tutmuş kalbinin eseridir. Türkiye bir musibet tarafından az kalsın felakete uğrayacakmış. Şükür zamanında gereği yapılmış." diye yazdı.

 
HABERLER