Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Avrupa’dan hem tehdit hem şantaj...

AB Parlamentosu'nun İsrail yanlısı kararı; çocuklarınıza bunları okutursanız yardım yok...

İşgal ettiği Filistin topraklarında kan ve zulüm ile ayakta kalan İsrail yeni işgallere hazırlanırken AB Parlamentosu çifte standartta yine Müslümanları şaşırtmadı. AB Parlamentosunda kabul edilen kanuna göre, Filistin’e yapılacak her türlü yardım, okullardaki ders malzemelerinde “nefret söylemi” olması durumunda askıya alınabilecek.

Burada nefret söylemi olarak belirtilen husus İsrail karşıtlığı. AB parlamentosu Filistinlilere açıkça şunu diyor; çocuklarınıza İsrail’in yaptığı katliamları anlatmayın, kitaplarınızda Yahudilerin zulümlerinden bahsetmeyin, onlara bağımsız bir Filistin’i aşılamayın diyor.

Karar 263 ret oyuna karşı 402 evet oyu ile kabul edildi.  Alınan karalardan birinde yer alan ifade her şeyi özetliyor. “Yardım olarak bütçemizden ayrılan hiçbir fon dini ırkçılığı öğreten ders kitaplarının finansmanına gitmeyecek.”

Burada kast edilen “dini ırkçılık” kavramı da tam bir rezillik. Filistinli çocukların İslami ve milli kimliğini yok etmek isteyen AB bu tavrıyla İsrail’in her türlü zorbalığına da destek vermiş oluyor. Amaç direniş bilincine sahip çocukların yetişmesini engellemek.


Haber Kaynak : Milli Gazete


Anahtar Kelimeler: Avrupa’ tehdit şantaj...

HABERLER