Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Avrupa Konseyi: Seçime katılım oranı etkileyiciydi

31 Mart yerel seçimleri hakkında açıklama Avrupa Konseyi Türkiye Yerel Seçimleri Gözlem Heyeti Başkanı Dawson "Vatandaşların seçime gösterdiği ilgiden çok etkilendik. Teknik yetkinlik konusunda da çok etkilendiğimizi söylemeliyim. Gerçekten Türkiye gibi b

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi´nin Türkiye´deki yerel seçimleri izlemek üzere görevlendirdiği heyetin başkanı Andrew Dawson, "Vatandaşların seçime gösterdiği ilgiden çok etkilendik" dedi. Dawson ve Avrupa Konseyi Seçim Gözlem Birimi Başkanı Renate Zikmund, bir otelde düzenledikleri basın toplantısıyla seçime ilişkin ilk değerlendirmelerini paylaştı.

20 ÜLKEDE 22 GÖZLEMCİ

20 ülkeden gelen 22 gözlemciden oluşan heyetin 10 farklı gruba ayrılarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır gibi şehirlerde gözlemde bulunduğunu belirten Dawson, Malatya´da seçime gölge düşüren bazı olaylar yaşandığına işaret etti. Dawson, "Ölümlerin yol açtığı trajediyi hafife almıyoruz ancak seçimlerin genel olarak olumlu havada geçtiğini söylemek mümkün." ifadesini kullandı.

Yazının devamını okumak için...


Haber Kaynak : Karar Haber


HABERLER