Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Asıl soru: Bülent Arınç’ın damadının nasıl beraat edebildiği değil, sadece bu gibi dayanaklarla on binlere terör örgütü üyeliği isnat edilerek hayatlarının nasıl katartılabildiği?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkında verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkında verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.

Kararda, Yeter’in, “Fetullah Gülen’e ait kitap ve CD’leri bulundurması, 2013 yılı öncesi örgütün toplantılarına katılması, örgüte müzahir olduğu değerlendirilen bir dernekte yöneticilik yapması, Bank Asya’da rutin hesap hareketlerinin olması” şeklindeki eylemlerinin, sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği ifade edildi.

Gerekçeli kararı twitter hesabından değerlendiren İstanbul Milletvekili, aynı zamanda bir hukukçu olan Mustafa Yeneroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

“Kamuoyundaki FETÖvari yaygın linç kültürünün aksine hukuken sorulması gereken asıl soru, Bülent Arınç’ın damadının nasıl beraat edebildiği değil, sadece bu gibi dayanaklarla onbinlere terör örgütü üyeliği isnat edilerek hayatlarının nasıl katartılabildiği!

Masumiyet karinesinin hiçe sayıldığı, ceza hukukunun olmazsa olmazı olan ‘her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil olmaksızın kişinin suçlanamayacağı’ esasının yok sayıldığı bir iklimde Ankara 19. Ağır Ceza mahkemesi kararının eksiği var, fazlası yok. Hukuka sadakat esastır.

Düne kadar ‘hocaefendi’yi dilinden düşürmeyenlerin çok daha vahim kabahati,milyonları aşan dramları görmezden gelerek cellat kesilenlere ses çıkaramamaları.Hukuk ve insanlık adına herkesin utanacağı bir süreçten geçiyoruz. Cadı avına dönmüş ortamda adalet olmaz. Hukuka dönülmeli.”


Haber Kaynak : Ocak Medya


HABERLER