Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Arınç: Bir kısım örnekler insanı islamdan soğutuyor

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında, "Bir kısım örnekler insanları İslam'dan soğutuyor, bir kısım örnekler insanları milliyetçilikten soğutuyor, çünkü yaptıkları iş yanlış" dedi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı televizyon programında ilahiyat mezunlarından ve imam hatip mezunlarından muhafazakar ailede yetişmiş çocukların çoğunluğunun ateist yada deist olduğu yönündeki soruya "Üç örnek bile deist olmak, ateist olmak için bence çok önemli çok sayıda değil bu üç kişi bile olsa bize çok fazla İslam gibi güzel bir inançtan sapkınlık bir kişi bile olsa insana elem vermesi gerekir ama öyle bir zamana geldi ki bir kısım örnekler insanları İslam'dan soğutuyor, bir kısım örnekler insanları milliyetçilikten soğutuyor, bir kısım örnekler insanları vatanseverlikten soğutuyor çünkü yaptıkları iş yanlış" diyerek cevap verdi.

"Yaptıkları iş yanlış olunca onlara bakarak hüküm verenlerde böyle müslümanlıksa şöyle olsun diyor" diyen Arınç öte yandan seçim ile ilgili görüşlerini de aktardı.

‘CHP'NİN OYLARI ARTACAK’

Bülent Arınç, Kanal 42'de yayınlanan 'Yaşayan Hafıza' programında Eski Başbakan Bülent Ecevit için, "Ona rahmet diliyorum. Dine saygılı laiklik taraftarıydı. CHP'den bu yüzden ayrılmıştı. CHP Kemalist, laikçi bir çizgide... Özellikle Baykal çizgisi" değerlendirmesinde bulundu.

Arınç, sözlerine şöyle devam etti: Bugün ondan çıktılar. Çıktıkları için de oyları daha da artıyor ve artacak. Öyle görüyorum.

'SİYASETTE NEFRET DİLİ OLMAZ'

Eski dönemde siyasi liderlerin katıldığı TV programlarını hatırlatan Arınç, "Bunları mesela YouTube'da dolaşan birlikte bazı programları var. Bütün genel başkanlar masanın başında. Ne kadar birbirlerine nezaketle hitap ediyorlar. Kafa kırmıyorlar. Göz çıkarmıyorlar. Bu hakimdi. Şimdi sinirler hakim. Kamplaşma hakim. Nefret hakim. Siyasette nefret dili olmaz. Siyasette siyasi dil olur. Siyasi dil bir ölçüde de diplomatik dildir. Bir meramınızı rahatlıkla ifade edebiliriz. Aynı kelimeleri kullanmak zorunda değilsiniz, kırmayacak şekilde." dedi.
HABERLER