Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Akşener'den Ayasofya mesajı! Milletimizin maneviyatı oyuncağız değil

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya'nın ibadete açılması konusunda verdiklerine önergeye ilişkin "Önerilerinde samimiler mi merak ettik. Milletimizin maneviyatı oyuncağız değil." dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya'nın ibadete açılması konusunda, "Önerilerinde samimiler mi merak ettik… Dün Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasıyla ilgili bir araştırma önergesi verdik. Bilin bakalım ne oldu? Ak Parti ret oyu verdi. MHP ve HDP çekimser kaldı. Ve önergemiz reddedildi… Milletimizin maneviyatı oyuncağınız değil, öneriyi getiriyorsanız gerekeni yapacaksınız" dedi. 

İyi Parti lideri Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Koronavirüs pandemisi sonrası normalleşme adımları hakkında konuşan Akşener, "BNormale dönüş süreci, hastalığa dönüş süreci haline gelmesin! Bilim kurulunun önerilerini harfiyen uygulayın. Milletimizin sağlığı yerine, kendi önceliklerinize göre atacağınız aceleci adımlar, milletçe gösterdiğimiz büyük çabanın getirdiği kazanımları kaybettirmesin" ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET SİSTEMİ ELEŞTİRİSİ

Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Akşener şunları söyledi:

"İzleyeceğimiz bütün bu politikalar sonucunda Türkiye’yi, çiftçisinin mağdur edilmediği, bölgeler arası gelir farkının azaldığı, vatandaşının gıda güvenliğinin sağlandığı bir ülke haline getireceğiz. Bunları gerçekleştirmek hayal değil. Yeter ki, milletini düşünen bir iktidar, demokrasi ve hukukun egemen olduğu bir yönetim sistemi olsun. Ama bunlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile olmaz." 

MEMLEKET MASASI ÇAĞRISI

Akşener, daha önce yaptığı "memleket masası" çağrısını yenilerken, "Gelin, Memleket Masasında buluşalım. Gelin, birlikte bir çıkış yolu bulalım ve bu yola hepimiz imza atalım. Milletimiz, biz kavga edelim diye değil, çözüm bulalım diye oy veriyor. Bir kez olsun, çekişmeleri bir kenara bırakıp, Türkiye için, Türk milleti için birlik olalım. Önce Türkiye’yi içinde bulunduğumuz krizden çıkartalım, sonrasında İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter sisteme geçip, insanımıza hak ettiği Türkiye’yi sunalım" dedi.


Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER