Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


AKİT'İN 'FEMİNİST' İMASINA SÜMEYYE ERDOĞAN'AKİT'İN DAN YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yeni Akit gazetesinde yayınlanan bir yazıya isim vermeden yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yeni Akit gazetesinde yayınlanan bir yazıya isim vermeden yanıt verdi.

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği’ni (KADEM) eleştiren 6 Ekim günü yayınlanan, “KADEM ya öğrensin, ya sussun!” başlıklı yazısında şunları yazdı:  “Adı, Kadın ve Demokrasi Derneği.. Daha çok bilinen şekli ile, KADEM. Yönetime Cumhurbaşkanı’nın kızı Sümeyye Hanım’ı da aldıkları için. AK Parti destekçisi olarak topluma lanse ediliyorlar. Yaptıkları açıklamalar, olaylara koydukları tavır, Tayyip Erdoğan’dan ilhamla hayata geçiriliyor gibi bir algı var. Kendileri ‘feminist olmadıklarını’ açıklıyorlar. Biz de öyle kabul etmek zorunda kalıyoruz. Ama.. Bu kabul; onların yanlış yaptıkları noktaları hatırlatmamıza da engel olmamalı.”

Karahasanoğlu’nun ‘feminist olmadıkların açıklıyorlar biz de öyle kabul ediyoruz’ sözlerine yanıt Sümeyye Erdoğan Bayraktar’dan geldi. KADEM Başkan Yardımcısı dün Adana temsilciliği açılışı için Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde düzenlenen törene katıldı. Sümeyye Erdoğan, burada yaptığı konuşmada KADEM’e yönelik eleştirilere yanıt verdi.

‘KADINLARLA ERKEKLERİ YARIŞTIRMIYORUZ’

Kadın ve erkeğin 2 cins olarak yarıştırılmaması gerektiğini kaydeden Bayraktar, “Şiddetle mücadelede her ne kadar güçlü uygulamalarımız olsa da aksaklık olduğunu görüyoruz. Değerlerimizin özümsenmesi, gündelik pratik haline getirilmesi gerekir. KADEM olarak bizim anlayışımızda kadın ve erkeğin iki cins olarak yarıştırılması yoktur. Adalet zemininde birbirini tamamlayan kadın ve erkek anlayışımız vardır. Kadınlar Allah karşısında tek başına hesap verecektir. Tüm sorumlulukların en başında bir kuldur. Kendi iradesiyle hareket etmesi gereken bir bireydir” diye konuştu.
HABERLER