Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


AK Parti'nin yüzde 49.7'si İstanbul Sözleşmesi'ni savunuyor

Halkın yüzde 64'ü, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesine karşı çıkıyor. Sözleşmeden çekilmeyi tartışan hükümete destek yüzde 17'de kalıyor. AK Parti tabanının yüzde 49.7'si de sözleşmeye olumlu bakıyor.

 Metropoll araştırma şirketi “İstanbul Sözleşmesi’ olarak bilinen, ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’yle ilgili araştırma yaptı. Metropoll CEO’su Özer Sancar yaptıkları araştırmanın sonucu Twitter hesabından paylaştı. Araştırmaya göre halkın yüzde 64’ü İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi planlayan hükümetin tutumuna karşı çıkıyor. Sözleşmeden çekilmeyi onaylayanların oranı yüzde 17. Yüzde 19.4 ise ‘Fikrim yok/Cevap yok’ dedi.

AK Partililerin yüzde 49.7’si sözleşmeden çekilmeye karşı çıktı. AK Parti tabanının sadece yüzde 25.7’si hükümete destek verdi.

Özer Sancar mesajında şöyle dedi: “Halkın büyük çoğunluğu Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinden çekilmesine karşı çıkıyor. Bu girişimden vaz geçilir diye düşünüyorum. AK Partililerin %27’si Hükümetin İstanbul Söleşmesinden çekilmesini onaylarken % 50’si onaylamıyor. İstanbul Sözleşmesinden çekilmeye en düşük destek (% 3,5) ve en yüksek karşı duruş (% 85) İYİ Parti seçmeninden geldi.”


Haber Kaynak : Gazete Duvar


HABERLER