Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Ak Parti’nin Dilipak’a açtığı davada sıcak gelişme

AK Parti Genel Başkanlığı'nın Abdurrahman Dilipak aleyhine açtığı davada duruşma yerleri ve tarihleri belli oldu.

AK Parti Genel Başkanlığı'nın Abdurrahman Dilipak aleyhine açtığı davada duruşma yerleri ve tarihleri belli oldu.

ŞİKAYETÇİLER: AK PARTİ VE KADEM

Dilipak aleyhine AK Parti Genel Başkanlık ve kadın Kolları ile KADEM tarafından yapılan suç duyurusu ve dava dilekçesi ile açılan Ceza ve Hukuk davalarının duruşma tarihleri belli oldu. Dilipak aleyhine açılan ceza davası 10 Mayıs'ta İstanbul Küçükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde. Tazminat davası 25 Şubat'ta Ankara 12 Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek. AK Parti Genel Başkanlığı tarafından açılan 500.000 liralık tazminat davasının tensip tutanağı sonrası ilk duruşma Ankara’da 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 25 Şubat'ta saat 10.00 da yapılacak. Bu ilk duruşmada, şekil şartları açısından bir ön inceleme yapılacak. Dilipak’ın avukatlarının bazı usuli itirazlarda bulunabilecekleri belirtiliyor.

'DURUŞMAYA KATILMAYACAĞIM'

Dilipak “Davanın yeni başlaması sebebi ile, Hukuk mahkemesinde ilk duruşma teknik bir inceleme şeklinde olacağından ben katılmayacağım. Bazı avukat arkadaşlar katılacak. Mahkeme dosyayı inceledikten sonra kabul ederse, ilk duruşma için gün verecek. O noktada biz bir durum değerlendirmesi yapacağız. Avukat arkadaşlar kendi açılarından usul ve esasa ilişkin, anayasa, yasalar, Yargıtay kararları, AYM kararları, AİHM kararları ve Uluslararası sözleşmeler çerçevesinde konuyu çok yönlü değerlendirecekler. Şimdi, katkı vermek isteyen avukat arkadaşlarımızdan Dilipak.hukuk@gmail.com adresinden tavsiyelerini, uyarılarını, tekliflerini, sorularını alarak savunma stratejimizi bunlara göre belirlemeye çalışacağız” dedi.

Abdurrahman Dilipak'ın 'AKP'nin Papatyaları' başlıklı yazısı sonrası Ak Parti Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
HABERLER