AK PARTİLİ BOSTANCI EYT İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN BİR AÇIKLAMADA BULUNDU

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, katıldığı televizyon programında EYT'ye ilişkin dikkat çeken açıklamada bulundu.

Kısa adı EYT olan Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili olarak TBMM'nin açılması ile yeni yasama yılında çıkacak kararı bekliyor. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise EYT ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulunarak "Çok gerçekçi olunması gerekir. Emekli olanların sayısını finanse edecek kadar çalışan olması lazım." dedi.

CHP'nin yeni yasama yılında EYT konusunda bir araştırma komisyonu kurulması teklifini gündeme getireceği konusunda Bostancı, "İşin gerçeği herkes siyaset yapmak istiyor. Bu konu komisyon kurulmasını gerektiren bir husus değil." ifadesini kullandı.

AK Partili Bostancı'nın EYT konusunda yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin emeklilik sistemine ilişkin bir çalışma, çok gerçekçi olunması gerekir. Emekli olanların sayısını finanse edecek kadar çalışan olması lazım. Sorunu ne çözebilir buna bakılıyor. Bu konu komisyon kurulmasını gerektiren bir husus değil. Esasen muhalefetin de bu konuda çözüm için ne söylediği pek belli değil. Ne diyorlar, 'Emekli edelim verelim', bu şuna benziyor. 'Köylü kardeşlerim buğday fiyatlarını arttıralım' dediniz. Sonra şehirlilere dönüp, 'kardeşim ekmeği neden bu kadar pahalıya alıyorsunuz indirelim ekmek fiyatlarını' böyle bir akılcılık üzerine belli kesimleri memmun ediyor gibi görünebilirsiniz ancak arada illiyet bağı yok"

Kaynak:MedyaHABERLER