Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

AK Parti yetkilisi: Galip Aykaç’ın adı 2018’de bakanlık için geçti

BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç’ın 2018'de 'Tarım ve Orman Bakanı yapılacağı' iddiaları üst düzey bir AK Parti yöneticisi tarafından doğrulandı.

İsmini açıklamayan bir AK Parti yöneticisi, Halk TV’den Seyhan Avşar’ın Galip Aykaç’ın 2018’de bakan yapılacağı iddialarına dair sorularını şöyle cevapladı.

Galip Aykaç’ın adının 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanı olarak geçtiği iddia ediliyor. Bu iddia doğru mu?

Maalesef doğru.

Peki Galip Aykaç ismini öneren kimdi? Milletvekilleri mi?

Hayır. Milletvekilleri genelde bu tarz şeyleri bilmez. Biri atanırken kimsenin haberi olmaz. Galip Aykaç ismini bastıran Topbaş ailesiydi (BİM market zincirinin sahibi olan Mustafa Latif Topbaş). BİM ailesinden Cumhurbaşkanı’nın yakın çevresine Galip Aykaç için bayağı kulis yapıldı.

Sonra ne oldu?

Başkan az daha atıyordu. Neyse ki atamadı.

Neden atamadı dersiniz?

Patronun kafası istememiştir. Ancak yerine yine BİM ailesinden birisi geldi. Bekir Pakdemirli. Gerçi o da içine edip gitti. Yanlış hatırlamıyorsam o da BİM’den. Bakarsanız görürsünüz bakan olmadan önce BİM Yönetim Kurulu üyeliği yapmış. Çok güçlülerdi. Kâr da ediyorlardı.

Bu kadar yakın ilişkiden bahsediyorsunuz. Peki ne oldu da bozuldu?

Yeni döneme yatırım yapıyor olabilirler. Ya da bazı talepleri yerine gelmedi ona kızdılar. Bilemiyorum.Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER