Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Ahmet Şimşirgil’e dava açıldı

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'e AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından sosyal medyadaki paylaşımları için dava açıldı.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'e AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından sosyal medyadaki paylaşımları için dava açıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Şimşirgil, ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde çok büyük değişimler yaşanırken, kendisinin böyle bir durumla karşılaşmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

"İfade özgürlüğü yok diyenlere, Özlem Zengin'in yaptığı prim vermek değil midir?" diyen Şimşirgil, "7 avukatla yüzlerde tiviti inceleyip hakkımda şikayetname hazırlamak, savcıları meşgul etmek neyin nesidir, bundan kim istifade edecektir?" diye sordu.

Prof. Dr. Şimşirgil, "Buna baktığım zaman, sayın cumhurbaşkanımıza bir kez daha dua ediyorum, Cenab-ı Hak yardımcısı olsun, diyorum. Memlekette fikir özgürlüğü yok diyenlerden değilim ama böyle davranırsak birilerine fırsat geçecektir." dedi.

Şimşirgil, İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin çıkışlarıyla tanınıyor. Şimşirgil, Özlem Zengin'in son olarak Tokat'taki bir programını iptal ettirdiğini iddia etmiş, Zengin iddiaları yalanlamıştı.


Haber Kaynak : İslami Analiz


Anahtar Kelimeler: Ahmet Şimşirgil’ açıldı

HABERLER