Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Ahmet Hakan: Ayasofya ile Z kuşağının oyunu alamazsınız

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Z kuşağı ile ilgili bugün kaleme aldığı köşe yazısında “Ayasofya ile bunların oylarını alamazsınız” dedi.

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Z kuşağı ile ilgili bugün kaleme aldığı köşe yazısında “Ayasofya ile bunların oylarını alamazsınız” dedi.

Hakan, bugünkü köşe yazısında Z kuşağına dair görüşlerini dile getirdi:

Bunlar naylon üstüne binip karda kaymak nedir bilmezler... Elde tabanca varmış gibi “Dikşın... Dikşın...” diye kovboyculuk oynamak nedir bilmezler... Siyah-beyaz televizyonda “Bonanza” başlayacak diye heyecanlanmak nedir bilmezler... Bele takılan çağrı cihazıyla hava atmak nedir bilmezler... Hepsini geçtim... İlk cep telefonlarına bile arkaik bir icat muamelesi yaparlar. Dolayısıyla... Nostalji duygusu üzerinden bunların oyunu alamazsınız.

Z kuşağının “derinlemesine bakamadığını” iddia eden Hakan, şöyle yazdı:

Gördükleri her ekranı parmaklarıyla büyütmeye ya da küçültmeye çalışıyorlar... Hakikat yerine yansımalara odaklanıyorlar... Pek soru sormuyorlar... Sofra toplamıyorlar ama iyi yemek yapma girişimlerine çok erken başlıyorlar. Kişisel özgürlüklerine bütün kuşaklardan daha fazla düşkünler... Dolayısıyla... Ayasofya ile bunların oylarını alamazsınız.

Dünyayı gezmeye çok erken yaşta merak sarıyorlar... Irklar arası arkadaşlıklara fazlasıyla teşneler... Teknolojik girişimcilik bunlar için leblebi çekirdek gibi... Dünyanın her tarafındaki z kuşağındakilerle duygudaşlar... Kafalarında ve kalplerinde sınır yok... Küreselci falan değiller ama küreseller... Dolayısıyla... Yerel ve içe kapalı bir söylemle bunların oyunu alamazsınız.

Kaynak: islamianaliz.com
HABERLER