Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


AHMET DUR, YUSUF TOSUN'UN "SÖZÜN KÖZÜ" ADLI ESERİNİ DEĞERLENDİRDİ!

Fotoğraf sanatçısı ve yazar Ahmet Dur, Yusuf Tosun'un Çıra Yayınları'ndan çıkan "Sözün Közü" kitabıni değerlendiriyor.

SÖZÜN KÖZÜ

Yusuf Tosun mühendis olan yazarlardandır. Hem mühendisliği hem de yazarlığı çok iyi harmanlıyor. İkisi de gözleme ve dikkate dayalı olduğu için çok başarılı işler çıkıyor ortaya. Aynı zamanda Anadolu Yazarlar Birliği'nin başkanıdır. Son olarak Çıra Yayınlarından ‘Sözün Közü' isminde mutlaka okunması gereken harika bir kitap yayınladı. Her şey isminde  saklı. ‘Sözün Közü' ya da ‘Közün Sözü'.

Kalabalıklar arasında hızla yalnızlaşan günümüz insanının en büyük açmazlarında biri hiç şüphesiz ‘kültürsüzlük'tür. Bu aynı zamanda çağdaş küresel sistemin beraberinde getirdiği bir sonuçtur. Böylece ‘çokluk' içinde yaşanan ‘yokluk' beraberinde aptallaştırılmış, aylak ve de alık bir güruh peyda etti. Bireyler artık sanal dünyanın sözde ‘sonsuz' ama gerçekte ‘daraltılmış' sınırları içinde var olan ruhunu kaybediyor. Bu yara gittikçe derinleşiyor ve devası olmayan bir illete dönüşmek üzere! ...
Bir devletin büyüklüğü sadece ekonomik göstergelerinden değil, kültür-sanat-edebiyat değerlerinin yaşanmasından, yerleşmesinden belli olur.
Çünkü kültür de, eğitim de, sanat da bir beka mücadelesidir. Kültür-sanat-edebiyatınız varsa yasarsınız, değilse yok olmaya mahkumsunuz. Şayet kültür-sanat-edebiyatınız sağlam temeller üzerinde ise hiçbir güç sizinle baş edemez.
Hâsıl-ı kelam; yeni bir kültür hamlesi ve de medeniyet inşasına şiddetle ihtiyacımız var!
Temennimiz; insanlık medeniyetinin kültür, sanat, eğitim ve edebiyat ile hayat sahnesinde yeniden şahlanması!... Bunu hep birlikte başarmak zorundayız

***

Kaynak: Yeni Söz Gazetesi
HABERLER