Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


ABD'den Metin Topuz kararına tepki: Derin hayal kırıklığı içindeyiz

ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'a FETÖ suçlamasıyla 8 yıl 9 ay hapis cezası verilmesine ABD Büyükelçiliği’nden tepki geldi.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz'un FETÖ'ye yardım suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılması sonrası, ABD Büyükelçiliği'nden karara ilk tepki geldi.

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“ABD'li yetkililer, Metin Topuz'a yönelik davada İstanbul'daki tüm duruşmaları izlemişlerdir. Bugünkü kararın derin hayal kırıklığı içindeyiz. Bu kararı destekleyecek inandırıcı bir delil görmediğimiz gibi, kararın süratle üst mahkeme tarafından bozulmasını diliyoruz.

"30 YILDIR ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPMIŞTIR"

Sayın Topuz, yaklaşık 30 yıldır iki ülke yetkililerinin ve vatandaşlarının takdirini kazanan önemli çalışmalar yapmıştır. Talimatlarımız doğrultusunda, Türkiye ve ABD kolluk kuvvetleri arasındaki iş birliğini geliştirmiş; her iki ülkedeki insanların güvenliğine katkıda bulunmuştur.

Sayın Topuz'un resmi görevlerine ilişkin iddialar, yerel çalışanlarımızın ABD hükümeti adına ve ikili ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla yürüttükleri önemli çalışmaların kapsam ve mahiyetini çarpıtmaktadır.”

 


Haber Kaynak : Karar Haber


HABERLER