Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


ROBOSKİ (ULUDERE) NİN KATİLLERİ ADALET ÖNÜNDE HESAP VERSİN

Mazlumder Kayseri Şubesi tarafından Roboski(Uludere)'nin katillerinin hesap vermesini talep eden bir basın açıklaması yayınlandı.

28 Aralık 2011 akşamı Şırnak ili Uludere ilçesinin Roboski (Gülyazı ) Köyünün Irak sınırındaki bölgede sınır birliğinin de bilgisi dâhilinde Irak’a geçip tekrar dönüşe geçen köylüler üzerine Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarının bomba yağdırması sonucu büyük bir katliam yaşanmış, çoğunluğu gençlerden oluşan 34 Türkiye vatandaşı feci şekilde can vermişti.

Bombalamayı yapan ve emir veren asker personelin 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası FETÖ suçlamasıyla görevden uzaklaştırıldığı, tarihe Uludere (Roboski) faciası olarak geçen bu katliamı kimler yaptı, kim emir verdi, niçin yaptı bir an önce aydınlatılmalıdır. Devleti, korumak zorunda olduğu halkını bombalayarak katleden, katillerinden hesap sormayan devlet konumuna düşüren failler bulunmalı, olay faili meçhul katliamlar listesine girmekten kurtarılmalıdır.

MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak, ailelerin gönlünde acısı hâlâ taze olan 2011 yılı 28 Aralık günü yaşanan ve üzerinden 9 yıl geçmiş olan Roboski faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dilerken, bu acı olayın faili meçhuller listesine girmemesi, kırılan ve incinen gönüllerin rahatlatılması için hükümeti ve ilgili kurumları katliam faillerini yakalayarak adalet önüne çıkarmaya davet ediyetoruz.

Ahmet Taş

MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı

 


HABERLER